Náhrada za Francise? Hrozivý Kubánec míří na galavečer UFC 299

Kubánský taekwondista a bronzový olympijský medailista z Londýna 2012 Robelis Despaigne na konci minulého roku podepsal smlouvu s UFC a netrpělivě čekal na svůj debut v organizaci, který nyní přichází. Talentovaný zápasník těžké váhy se představí na očekávaném galavečeru UFC 299.

Clash vedení bude zuřit?! RedFace odhalilo nového majitele a promotéra! To neuhodnete

Po ukončení své kariéry v taekwondu se Robelis Despaigne rozhodl přestěhovat na Floridu a vstoupit do profesionálního MMA. Ve smíšených bojových uměních debutoval v roce 2022 a od té doby vyhrál čtyři zápasy ze čtyř. Jeho poslední tři zápasy trvaly celkem 19 sekund! Bylo tedy otázkou času, kdy se kubánský bojovník objeví v organizaci UFC. 

Despaingne se 3. prosince představil na akci Fury FC a během 4 sekund přiměl organizaci UFC, aby mu okamžitě navrhla smlouvu. „Když jsem přišel ze zápasu do šatny, mluvil jsem se svým manažerem AJ Ariosou a on mi řekl: ‚Hej, jsi podepsaný v UFC.‘ Tři minuty poté to oznámili v přímo na akci Fury FC. Tak se to stalo.“ řekl Despaigne USA Today.  

Pětatřicetiletý Despaigne je vynikajícím zápasníkem taekwonda. V roce 2012 získal bronzovou medaili na olympijských hrách ve váhové kategorii do 80 kg. Je také dvojnásobným bronzovým medailistou z mistrovství světa (2013 a 2015). Od svého přechodu na MMA kvůli pandemii COVID-19 vyhrál Despaigne všechny čtyři své profesionální zápasy knockautem v prvním kole. Jeho poslední tři zápasy trvaly dohromady 19 sekund, přičemž poslední dva souboje trvaly tři, respektive čtyři sekundy! V UFC bude zápasníkem s největším rozpětím paží 

Robelis Despaigne má nyní svůj první úkol v UFC. Na očekávaném galavečeru UFC 299 Despaigne (4-0) debutuje proti Joshi Parisianovi (15-7), oznámila v úterý UFC. Akce se koná 9. března v Kaseya Center v Miami. Parisian naposledy podlehl Martinu Budayovi na submisi v prvním kole. Despaigne bude v UFC zápasníkem s největším rozpětím paží v historii. První místo držel Dan Christison (216 cm), v novodobé historii pak Jon Jones, který má rozpětí 214,6 cm, Despaigne se může pochlubit rozpětím 221 cm!  
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *