Na UFC turnaji v Brazílii byla k vidění i hodně tvrdá ukončení

Zrušení zápasu mezi Rodolfem Vieirou a Armenem Petrosyanem dalo Elvesu Brenerovi a Kaynanu Kruschewskému šanci zahájit hlavní kartu. Brener se dočkal dalšího uznání poté, co se pustil do kombinace zakončenou tvrdou levačkou, která zasáhla Kruschewského za ucho a poslala ho obličejem na zem. Skvělý výkon předvedl také Dán Nicolas Dalby, který si poradil s neporaženým Gabrielem Bonfimem.

Vašek Mikulášek vysvětluje, proč vyzval zrovna nenáviděného amatéra Veselého

Hlavní předzápas ve welterové váze mezi Nicolasem Dalbym a Gabrielem Bonfimem získal ocenění „Zápas večera“ a oba bojovníci si za něj odnesli 50 000 dolarů. Dalby byl při vstupu do zápasu velký outsider a na začátku se zdálo, že predikce sázkových kanceláří byly na místě, protože Bonfim do zápasu vstoupil velmi aktivně.

Jak však zápas pokračoval, Dalbyho neúnavný tlak a kardio Bonfima vyčerpaly. Jakmile viděl, že jeho soupeř utkání vzdává, začal Dalby vyvíjet ještě větší tlak a trestat, až se dosud neporažený Brazilec sesunul k zemi, čímž byl jejich zápas v čase 4:33 druhého kola ukončen.

Elves Brener opět dokázal, že je v lehké váze nebezpečným postrachem pro každého zápasníka, když hned v prvním kole ukončil tvrdým knockautem nováčka v UFC Kaynana Kruschewského. Kruschewsky dělal Brenerovi v úvodních minutách problémy s údery z větší vzdálenosti. Brener však jednoduše čekal na svou příležitost a ta přišla minutu před koncem prvního kola.

Brener vypustil úder pravačkou, která však minula, ale byla to následná levačka, která Kruschewskému přiletěla přímo na ucho. Kruschewsky okamžitě padl obličejem přímo na zem oktagonu. Pro Brenera to bylo třetí vítězství v organizaci UFC.