Na kolik peněz si přijde Francis Ngannou v mega souboji s Joshuou?

Bývalý šampion UFC v těžké váze Francis Ngannou, který je nyní v boxerském žebříčku WBC v Top 10, se vrátí do ringu, když se letos v březnu v Saúdské Arábii střetne s bývalým šampionem WBA (Super), IBF, WBO, a IBO v těžké váze Anthonym Joshuou. Na kolik peněz si bývalý šampion UFC přijde?


Veselý posunul trashtalk na nevídanou úroveň! Z tohohle tetování nebude soupeř nadšený

Rok 2024 odstartoval minulý týden s velkou pompou, když bylo oznámeno, že se Ngannou utká s Joshuou v boxerském zápase těžké váhy na 10 kol, který by se měl uskutečnit 8. března v saúdskoarabském Rijádu. Zápas byl oznámen dva týdny poté, co Joshua předvedl ukázkový výkon proti Ottovi Wallinovi. 

Francis Ngannou si loni v Rijádu vydělal přes 10 milionů dolarů za svůj průlomový výkon proti Tysonu Furymu. Nyní by se měl podle časopisu Forbes, který pracuje se zprávou Sports Business Journal, přiblížit hranici 20 milionů dolarů. Forbes však dodává, že AJ vydělá ještě mnohem více. Do těchto peněz nejsou započítány podíly z PPV ani peníze od sponzorů.
Bývalá hvězda UFC původně chtěla odvetu s Furym, ale ten místo toho podepsal smlouvu na titulový zápas s 36letým Oleksandrem Usykem, který se uskuteční už 17. února v Saúdské Arábii.  

Možná to však bude další špatný den pro box. Přehnané výplaty poukazují na rozdíl ve výplatách mezi špičkovými zápasy v UFC a špičkovými zápasy v boxu. Sedmatřicetiletý Ngannou dlouho usiloval o lepší výplaty a také o větší smluvní volnost, ale výkonný ředitel UFC Dana White mu neustále kladl překážky a odmítal jeho požadavky. Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *