„Můj sen je GLORY nebo ONE FC,“ říká talentovaná kráska

Dnes vám představíme talent českého kickboxu, který patří do úspěšného týmu EGO Combat. Teprve sedmnáctiletá Eliška Zemanová sbírá úspěchy jako na běžícím pásu a sní o velkých zahraničních organizacích. V roce 2021 vyhrála třikrát ME, v roce 2022 třikrát mistrovství světa a v roce 2023 opět třikrát ME.


Promotér Novotný reaguje na RFA diskvalifikaci Mikuláška a zastává se Toroka

Dobrý den Eliško, můžete se na začátek trochu představit fanouškům, kteří Vás neznají?

Je mi 17 let a kickboxu se věnuji od svých 9 let. Aktuálně studuji sportovní lyceum ve třetím ročníku. Pocházím z malé vesničky kousek od Vysokého Mýta.

Jaké jsou doposud vaše největší úspěchy v kickboxu, kterých jste dosáhla?

Je toho více, ale velmi si cením titulů MS, ME WAKO, kterých mám aktuálně deset. Dále bych vyzdvihla také titul nejúspěšnější bojovnice celého šampionátu ME WAKO 2023 a v neposlední řadě také titul ČSFU PRO.

Máte mnoho zápasů vyhraných, ale byla i nějaká porážka?

Samozřejmě, prohra patří ke každému sportu a mělo by to tak být! Z prohry se učím a posouvám dál, děkuji i za tyto chvíle.

V jakém gymu a s kým se nejčastěji připravujete na své zápasy?

Trénuji v klubu Falcon kickbox Vysoké Mýto a od začátku s trenérem Martinem Viktorinem, který je zároveň i reprezentačním koučem. Bez Martina bych nebyla kde jsem a tím bych mu chtěla touto cestou moc poděkovat.

Kdy mohou fanoušci očekávat váš přechod mezi profesionály?

Vzhledem k mému věku mám ještě čas, ale i tak jsem si nějaké galavečery užila. Naposledy v Lucerně 2023, kde jsem měla tu čest bojovat, dále také na MG Fight Night a podobně. V budoucnu se uvidí, kam mě to zavede. Ráda bych na olympiádu, ale uvidíme jak to s kickboxem a olympiádou v budoucnu bude.

Je nějaká organizace na česko-slovenské scéně, ve které chcete v budoucnu zápasit, nebo chcete rovnou někam do zahraničí?

Můj sen je GLORY nebo ONE Championship, ale zatím jsem zaměřená a soustředěná na amatérskou scénu, a to i z důvodu, že mým cílem je nominovat se na World Games 2025 do Číny a kdo ví, třeba i jednou na olympiádu. Poté se zaměřím na profesionální scénu, ale to je ještě dlouhá cesta.

U nás je velmi populární MMA, neláká Vás vyzkoušet malé rukavice a oktagon?

Nyní jsem opravdu šťastná a naplňuje mě boj v postoji, baví mě čistě kickbox napříč všemi disciplínami. Každopádně doba, sport i lidé se vyvíjejí a proto nikdy neříkej nikdy.

Mockrát Vám děkuji za rozhovor, máte na závěr nějaký vzkaz pro fanoušky?

Všem kteří náš sport podporují moc děkuji a přeji mnoho dalších sportovních zážitků. Sledujte ČAK a podporujte prosím lajkem, sdílením nejen mě, ale i ostatní bojovníky asociace WAKO, je to pro nás velmi motivační.

 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *