Možný návrat se mírně posouvá? Jiří Procházka nabízí aktuální informace

Procházka

UFC prezident Dana White se na konci listopadu, kdy ke zranění Jiřího Procházky došlo, nechal slyšet, že prý lékař v rámci ligy mistrů neviděl více zničené rameno. První prognózy tedy mluvily až o možné roční pauze, ale nakonec se ukázalo, že BJP už měl s ramenem problémy delší dobu a tohle pak v podstatě byla poslední kapka, která vedla k operaci. Po té Jiří intenzivně rehabilituje s tím, že prý jde všechno velice dobře. Kdy bychom tedy bývalého šampiona mohli vidět zpět v boji?

Další obrovský přestup! Talentovaný Leo Brichta míří na vyšší úroveň

„Dříve jsem chtěl zápasit už šest měsíců od operace, ale uznal jsem, že je to kravina. Chci dát tělu prostor, aby dokázalo přijmout ty nové věci, na kterých pracuji. Aby se to dostalo do kostí a do mého DNA, že mu to bude přirozené. Případný datum zápasu vypadá na srpen, září až říjen. Bude to v nějakém z těchto tří měsíců, záležet bude na galavečeru. Nechci být jen v plné síle, ale chci udělat další krok na své cestě. Je to především o tom výkonu, proto chci ukazovat něco, co soupeři ještě neviděli,“ vysvětlil Jiří Procházka pro TN.cz.

Původně se totiž mluvilo o možném návratu už zhruba v červenci, ale Jiří nyní naznačil nový horizont od srpna do října, s tím, že většinou uvádí září, protože chce dát rameni čas, aby se správně zahojilo, což je pochopitelné, protože u takového zranění by zbytečný spěch mohl nadělat jen škody.

Otázkou jen je, jak se k věci postaví vedení UFC a šampion Hill. Ten totiž získal titul na začátku roku s tím, že se nechal slyšet, že na Procházku moc rád počká. Případné čekání do září nebo října by se mu však nemuselo líbit. Na druhou stranu teď v divizi není žádný jasný titulový vyzyvatel, což hraje BJP do karet.
     

„Znovu se připravuji na správné fungování svého těla. Počínaje dechem a správnou prací v úpolech v bojových sportech. Vnímat věci, které jsem roky přehlížel a které mě stály zranění. Je radost pracovat na detailech a zaměřovat se na principy, ze kterých to vychází. Je to pro mě nová šance a jsem za to strašně šťastný. Mohu se zaměřovat na to, co jsem dělal a jakým způsobem jsem bojoval. Mohu posunout své silné stránky na další level,“ pokračoval Jiří, který samozřejmě využívá čas k tomu, aby se věnoval i aktivitám, na které doposud nebyl čas. 

„Nechci jen rehabilitovat, protože toho bylo hodně v posledních měsících. A to už je moc monotónní. Dělám si proto výlety, lezu po horách nebo se jdu potápět či na silniční kolo na týdenní soustředění. Výzvy v jiných oborech mě i lidsky baví.“
    

Jiří celý únor intenzivně rehabilitoval v Las Vegas 

Jiří strávil celý únor v Las Vegas, kde rehabilitoval pod dohledem odborníků z UFC Performance Institute, kteří z jeho posunu byli doslova nadšení. „Děláš opravdu skvělou práci,“ chválil jeden z odborníků, který s Jiřím pracoval a dohlížel na jeho testy. „Tohle jsou jedny z nejlepších výsledků, co jsem za poslední tři roky viděl a to mi pod rukama prošlo přes 500 sportovců. Je to úžasné. Všechno je opravdu v pořádku a na dobré cestě. Skvěle pracuješ na regeneraci a spánku. Spíš devět a půl hodiny, díky čemuž má tělo čas pořádně regenerovat všechny aktivity, které během dne uděláš. Tvůj čas v posteli je opravdu šampionský. To je v této části rehabilitace klíčové. Všechno, co děláme, je díky tomu efektivnější.“

Vše samozřejmě ještě nějakou dobu zabere, ale Jiří už se na svém IG profilu pochlubil videem, na kterém se zahřívá před tréninkem. Dobrou zprávou je, že mu obě dlouhé ruce zase krásně létají, což je dobré znamení, že by mohlo být rameno den ode dne lepší a lepší. Však se podívejte sami.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *