Moc mírný trest? Soud zrušil podmínku pro předního českého boxera! Co bude teď?

Box

Přední český boxer Lukáš Fajk si před časem společně s bratrem Janem vyslechl trest za potyčku, ke které došlo v Hostivici u Prahy. Trest však nyní Středočeský krajský soud zrušil, protože podle odvolacího senátu šlo o příliš mírné tresty a poškozený by prý měl dostat i vyšší odškodné.


OKTAGON zapomenut? Gábor Boráros vysvětluje, proč je pro něj RFA TOP jednička

„Krajský soud proto vrátil případ zpět do hlavního líčení nižší instanci. ´Okresní soud by měl uvažovat velmi významně o trestech nepodmíněných,´ podotkla v úterý při odůvodnění zrušujícího verdiktu předsedkyně odvolacího senátu Anna Ryšánková,“ cituje server Novinky.cz.

„Jedním z důvodů je i dosavadní postoj čtveřice mladých mužů, kteří podle ní svého jednání doteď nelitovali. Na lavici obžalovaných usedl Lukáš Fajk, který je profesionálním boxerem od roku 2021. Loni v dubnu se navíc stal po duelu v Německu držitelem Kontinentálního titulu IBO a v červnu pak v Praze šampionem České unie boxerů profesionálů (ČUBP) ve váze bridgeweight (do 102 kg).

Jeho bratr Jan zase jako zápasník MMA podepsal profesionální smlouvu s organizací OKTAGON a bojovým uměním se prý živí i třetí z obžalovaných Tomáš Tauber. Pouze poslední z nich Ondřej Niederle dosud studuje.“

 

Okresní soud Praha-západ tak nyní dostal nově za úkol znovu celý případ přezkoumat a doplnit další podklady. Dokazování totiž prý bylo neúplné, protože některé listiny údajně svědčí o tom, že poškozený muž utrpěl zranění s vážnějšími následky.

„Okresní soud loni v srpnu uznal čtveřici mužů vinou z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví, a to především na základě nahrávky z kamer v baru zachycující celý konflikt. Všichni útočníci však vyvázli s podmínkami.

Nejpřísněji soud potrestal Jana Fajka, a sice třemi lety s podmíněným odkladem na čtyři roky. Jeho bratr Lukáš dostal stejný trest, jen s o půl roku kratším odkladem. Zbývající dva obžalovaní Tomáš Tauber a Ondřej Niederle obdrželi dvouleté podmínky. Podle odvolacího senátu šlo ale o zbytečně mírné tresty.“
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *