Manažer prozradil, jak vznikla titulová bitva Lea Brichty. Jaké jsou vztahy s OKTAGONem?

Nedávno jsme vám přinesli rozhovor s majitelem polské manažerské společnosti Artnox Fight Sport – Arturem Gwóźdźem. Ten zastupuje i řadu českých zápasníků, jako jsou Patrik Kincl, Leo Brichta, Matúš Juráček, Dominik Humburger nebo Josef Štummer. Gwóźdź se v první časti rozhovoru rozpovídal o budoucnosti Patrika Kincla a nyní vám přinášíme druhou část, ve které prozradil podrobnosti o vyjednávání titulového zápasu Lea Brichty, ale také o dalších zápasnících Artnox Fight Sport.

Tipsport má pro fanoušky velkou novinku! Na co se můžete těšit?

Nedávno byl ohlášen titulový zápas Lea Brichty v organizaci KSW. Byla jednání o tomto zajímavém souboji složitá, nebo se tento zápas organizaci hned líbil?

S Leem jsme měli takový, ani nevím, jestli se tomu dá říkat problém, protože se chtěl stát YouTuberem a nechat kariéru zápasníka a tak jsem ho musel přemluvit, aby ještě pokračoval, ale to je spíš anekdota… Ale zápas o pás, to není ledajaká nabídka. Sešlo se tu více věcí. Další náš bojovník Adrian Bartosinski zápasil se Salahdinem Parnassem o pás welterové váhy, takže Salahdin nemohl obhajovat titul šampiona lehké váhy.

Mircea se připravoval na zápas o prozatímní pás s Marianem Ziółkowskim, který se ale zranil. Tak jsme dostali nápad na zápas Leo vs Mircea, protože Leo byl nejlépe postavený v žebříčku. Organizace KSW velmi ochotně souhlasila, protože díky tomu mají skvělý hlavní zapas večera turnaje v Liberci. A bude to opravdu skvělý souboj! Leo má šanci jako první Čech získat pás KSW.

Tým Artnox má za sebou úspěšný rok. Je možné, že letos uvidíme v organizaci OKTAGON MMA více vašich zápasníků? 

Ano, rok 2023 byl pro tým Artnox a jeho zápasníky velmi úspěšný. Měli jsme nasmlouvaných více než 100 zápasů a z toho 70 vítězných, což je 63% úspěšnost. 12 šampionských pásů, 3 zápasníci v roce 2023 získali a zároveň obhájili pás: Pawel Pawlak, Adrian Bartosynski a Jakub Wyklacz. Takže v KSW máme pásy v bantamové, welterové a střední váze.

Patrik Kincl je šampion OKTAGONu a Piotr Wawrzyniak dočasný šampion OKTAGONu. Piotr Kuberski získal a zároveň obhájil pás FEN. Piotr Wawrzyniak byl ještě v květnu šampion organizace Babilon MMA. Krystian Blezien je šampion Silesian MMA a nezapomínejme na Dominika Humburgera, který získal pás RFA. Máme za sebou skvělý rok. Máme výborný tým a zápasníky. Už na turnaji KSW v Liberci uvidíte naše bojovníky ve skvělých soubojích. Leo s Mirceou, Humburger s Odzimkowskim. Štummer na svého protivníka čeká a KSW chce souboj dvou zápasníků Artnoxu, který snad brzy oznámí, takže v Liberci budeme mít velmi silné zastoupení.

Přáli bychom si lepší a těsnější spolupráci s organizací OKTAGON MMA. Myslím, že už na jaře se Lukasz Siwiec ukázal v dobrém světle a dokázal si získat srdce fanoušků a nyní Piotr Wawrzyniak dokázal bez plného kempu porazit prvního v žebříčku Vlastu Čepa.

Doufám, že to přesvědčilo majitele OKTAGONu, že máme co nabídnout. A třeba nám s tím pomůžete i vy? Máme opravdu pár dobrých jmen, které mohou nabídnout skvělé zápasy. OKTAGON na mě udělal velký dojem, zvlášť při posledním galavečeru v O2 aréně. Rád bych si sedl s Ondřejem Novotným a matchmakerem OKTAGONu na rozhovor tváří v tvář, abychom ještě zlepšili naší spolupráci.

Mockrát děkuji za rozhovor. Máte na závěr nějaký vzkaz pro fanoušky?

Také děkuji za rozhovor a zdravím české a slovenské fanoušky MMA! Ať nám nový rok přinese jen to nejlepší nejen v MMA!


2 komentáře na “Manažer prozradil, jak vznikla titulová bitva Lea Brichty. Jaké jsou vztahy s OKTAGONem?”

  1. Pingback: Doktor z Abú Dhabí se teď někde usmívá! Ankalaev zničil Walkera! | MMA Shorties

  2. Pingback: To je legenda! Zápasníci reagují na další vítězství rekordmana Millera!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *