Máme tady novou rivalitu?! Topuria si rýpl do šampiona lehké váhy Makhacheva

Topuria Makhachev

Vše nasvědčuje tomu, že se nám před očima rodí další velká hvězda. Ilia Topuria má totiž vše potřebné k tomu, aby dále rostl a stal se jedním z největších taháků UFC. Bilance 15-0 s tím, že posledním skalpem byl jeden z nejlepších bojovníků v historii pérové váhy Volkanovski, mluví za vše. Ilia má navíc obrovskou základnu fanoušků a hlavně hlad po dalších úspěších. Samozřejmě tedy už mluví o možném zisku dalšího titulu, v souvislosti  čímž si rýpl do šampiona lehké váhy Makhacheva.


Dalo se to čekat! Vémola má bohužel pro fanoušky špatnou zprávu

Ilia Topuria se po zisku titulu nechal slyšet, že má v hlavě jasný plán. Chce se totiž společně s UFC vydat do Španělska, kde se ještě žádná akce nekonala. Dana White je tomu nakloněný a prý se to letos pokusí doručit, takže se nejspíš můžeme těšit na další velkou evropskou akci. Jako soupeř se nabízí Volkanovski, který by si jako dlouholetý šampion odvetu zasloužil, ale Topuria má prý v hlavě i Hollowaye, McGregora a nebo O´Malleyho, tak uvidíme, kdo nakonec dopadne jako soupeř.

Poté, co obhájí titul šampiona pérové váhy, by se prý Ilia rád vydal výš do lehké váhy, kde by chtěl změřit sály s Makhachevem, se kterým zmíněný Volk dvakrát narazil. Topuria už si dokonce do Islama i rýpl, když na svém IG story zavzpomínal na jeho jedinou prohru. Ta přišla v roce 2015 v souboji s dnes už v UFC zapomenutým Martinsem. Ten však dokázal hezky trefit a byl konec.
  

Uvidíme tedy, zda se cesty obou borců výhledově střetnou, protože by rozhodně šlo o velice atraktivní souboj. To však zatím hodně předbíháme. Oba šampioni totiž mají své povinnosti a měli by obhajovat hlavně v rámci svých divizí s borci ze svých divizí.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by FIGHTING LTD. (@fighting.ltd)

 
 

To, jak je Topuria „velký“, dokazuje přivítání na fotbalovém stadionu

Jen týden poté, co knockautoval Alexandera Volkanovskiho a získal titul v pérové váze, byl neporažený šampion Ilia Topuria oceněn na věhlasném stadionu Santiaga Bernabéua v Madridu při utkání mezi Realem Madrid a Sevillou, který přímo na místě sledovalo přes 74 000 lidí. 

Topuria vyšel na hřiště s titulem UFC přes rameno a setkal se s hráči na hřišti, než provedl čestný výkop a zahájil zápas. Je to nejnovější uznání, že Topuriova hvězdná síla po jeho vítězství nad Volkanovskim, díky němuž se stal šampionem, stále roste. S perfektní bilancí 15-0 a třinácti ukončeními se Topuria zdá být připraven stát se jednou z příštích superhvězd organizace UFC.
Po skončení karty UFC Mexico City navíc potvrdil generální ředitel UFC Dana White, že UFC plánuje co nejdříve uspořádat turnaj ve Španělsku. „Rád bych se do Španělska podíval, takže to musíme vyřešit,“ řekl White. „Začneme to zařizovat a pokusíme se to uskutečnit, ale odpověď zní ano, chci to udělat a chci to udělat ještě letos.“

To je pro Topuriu pravděpodobně vítaná zpráva, zejména po přijetí, kterého se mu dostalo na zápase Real Madrid vs Sevilla. Nyní je možné, že dostane šanci vrátit se domů do Španělska, aby ještě letos obhájil svůj titul. 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *