Legendární trenér Škondrič reaguje na kauzu kolem Gábora Borárose

Škondrič Boráros

Hlavní zápas proběhnuvšího turnaje FABRIQ 2 měl bohužel hodně nepříjemnou dohru. V souvislosti se soubojem Boráros vs Medvedovsky, který měl přinejmenším hodně zvláštní průběh, totiž obě přední sázkové kanceláře zaznamenaly podezřelé sázky, které se nyní dále vyšetřují. V návaznosti na tyto události pak Boráros dostal stopku v organizaci OKTAGON MMA i FABRIQ MMA. Jak na celou věc reagoval trenér Ilja Škondrič, ke kterému se Boráros občas jezdí připravovat na zápasy?

Růžička má před Clash zápasem jasný plán, což asi gangster Veselý neuslyší rád

„Já jen doufám, že to nakonec bude mít dobrý konec. Že se prokáže, že v tom Gábor nemá prsty. Nebo alespoň ne tak, jak si asi všichni myslí. Tím se ho ale nezastávám, závěr musí vynést jen policejní vyšetřování. Každopádně bych si moc přál, aby se Gábor vrátil a trochu se změnil. Stále má ten prostor, stále má co ukázat. Bohužel sám sebe dost poškodil svým životním stylem a věcmi okolo,“ rozpovídal se trenér pro Kaocko.cz. Boráros je sice často spojován s gymy OFA nebo SFG, ale v těch prý trávil jen minimum času a když, tak jen těsně před zápasy. Jinak si údajně trénoval po své ose.

Sám legendární trenér vlastně neví, jak se k věci postavit, „Upřímně, Gáborovi nevěřím nikdy v ničem. Pokaždé vás umí něčím překvapit. Věřím ale tomu, že není zlý člověk. Že je to srdcař, jenž se dokáže postavit všem. Věcem kolem něj však bohužel věřit nedokážu. Jeho život je plný tolika různých zvratů, ať už pozitivních či negativních, že je strašně těžké si tipnout, co se mu zrovna honí v hlavě. U něj nejde garantovat vůbec nic… Určitě ho to dost zasáhlo, narušilo mu to jeho běžné fungování. Ale staví si dům, nedávno se mu narodilo dítě. Hlavu má teď nejspíš někde úplně jinde. Před časem jsme spolu měli krátký telefonát, ale ne přímo o jeho kauze.“
 

Jaký zisk údajně vygenerovaly podezřelé sázky? 

Podle iDNES.cz novináře Roberta Rampy se stal Gábor Boráros na základě aktuální kauzy ze strany sázkových kanceláří nežádoucí osobou, což musely organizace zohlednit.Mluvilo se o tom, že zhýralý život chce odsunout na druhou kolej a zase se věnovat tréninku. Místo toho se hned zkraje roku u sázkových kanceláří stal osobou nežádoucí. Nedůvěryhodnou. Takovou informaci měly tuzemské organizace od svých sponzorů obdržet. A tak reagovaly. Borárose stáhl z turnaje jak OKTAGON, tak podle zdrojů iDNES.cz i slovenská liga vedená Attilou Véghem Fabriq, kde na konci února došlo ke skandálnímu souboji s Medvedovským… Kdyby organizace „přání“ sázkovek nevyslyšely a stejně Borárosovi zápas na svém turnaji domluvily? Zaprvé by kanceláře na jeho duel nejspíš vypsaly pouze základní kurzy na výhru/prohru a bedlivě by pozorovaly dění, zadruhé by takový krok mohl narušit (a zřejmě by i narušil) důvěru mezi oběma stranami a důvěryhodnost samotného sportu,“ uvádí Rampa ve svém článku.

„Vsazené částky se pohybovaly v desetitisících. Při vysokých kurzech i poté, co spadly. Samotný zisk, tedy celková výhra minus vsazená částka, se (u jedné z kanceláří) vyšplhala přes sto tisíc,“ uvedl prý také pro iDNES.cz anonymně člověk z prostředí sázkových kanceláří, který je velice dobře obeznámený s případem.

Celý případ nyní vyšetřuj příslušní orgány, tak uvidíme, kdy dostaneme nějaké další informace a nebo rovnou rozuzlení, na které domácí scéna netrpělivě čeká.
 

Gábor a jeho plamenné vyjádření 

„Něco málo řeknu. Je úplně směšné, co kokoti vypráví a jaké kokotiny se všude píšou. Nevím, proč mají všichni takové zlé myšlenky a proč chtějí všichni škodit. Všichni dělají jen zle. Úplně zbytečně. Vůbec nemáte pravdu. Proto dám detailní rozhovor, ve kterém se vyjádřím. Takové kokotiny, co jste psali všude, to je neuvěřitelné.

Vlastně však z toho nejsem ani překvapený, protože jsem nic jiného ani nečekal. Stejně jste fungovali i předtím. Psali jste věci, i když jste neměli pravdu. Psali jste blbosti, kokotiny, lži všude. Na to jsem však zvyklý. Nic jiného asi nečekám. Je to pořád dokola a je jedno, jestli vyhraju a nebo prohraju. Ani jedno není dobré. Stále máte nějaké problémy. Není normální, co vymýšlíte. Asi vás to baví, ale hanba vám.
  

Všechno vysvětlím, protože i já mám právo se vyjádřit. Není to jen o tom, co píšete vy. Nemáte pravdu, nevíte detaily a nevíte vůbec nic. Rádi však vymýšlíte blbosti. Nevím, co z toho máte. Proč chcete někomu škodit? Jak říkám, nepřekvapuje mě to. To je pořád dokola a je to tady zase. Nemáte pravdu, ale chcete jen dělat zle. 

A abych ještě něco vysvětlil. Můj soupeř se zranil ve druhém kole. To je snad moje chyba, že se zranil? Vyhrál jsem, aniž bych dal KO nebo submisi. Já jsem chtěl v zápase pokračovat i do třetího kola, protože jsem to chtěl naplno využít. Chtěl jsem co nejdelší zápas. On se zranil, ale já jsem ten špatný? 
  

Děkuji tedy za všechny ty kokotiny a lži. Četl jsem mnoho článků… Moc děkuji. Alespoň už vím, že jste většinou všichni zlí. Naštěstí to tak nemá každý. Příští týden bude detailní rozhovor, kde vysvětlím více věcí, abyste věděli pravdu a ne jen lži, které si vymýšlíte. 

Ještě jsem zapomněl říct… Pořád zmiňujete sázkovou kancelář a další blbosti, ale já ani nevím, jak funguje sázková kancelář. Nikdy jsem nesázel na nic. Na fotbal, MMA, tenis, nic. Nikdy jsem do toho nedal korunu ani euro. Pak vymýšlíte, že manipulovaný zápas? Boha. Jste úplní idioti… Však já ani nevím, kdo na tom tak hrozně hezky vydělal, ale co, nezajímá mě to. Tomu, kdo na tom vydělal, gratuluji. Ostatní, kteří nevydělali, mají smůlu. Proto já nesázím.
  

Jen mě zajímá, proč stále já? Proč se mnou máte problémy? Proč mě stále provokujete? Proč stále já? To je nejzajímavější otázka. Nikdy jsem na ní nedostal odpověď. Když Gábor vyhraje, tak je problém. Když Gábor prohraje, tak je problém. Je problém jak Gábor vyhraje a nebo prohraje. Stále něco máte. Stále nějaké problémy. Stále řešíte zbytečné blbosti, vymýšlíte lži a radujete se…“ rozohnil se Gábor Boráros před pár týdny.

 
Záznam souboje
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *