Klein byl jednou nohou z UFC, ale nakonec má 4 zápasy bez prohry! Co změnil?

Lajoš Klein

Není to zase tak dávno, co byl Lajoš Klein bohužel jednou nohou venku z UFC. Do roku 2022 totiž vstupoval se dvěma prohrami v řadě s tím, že Landwehr ho dokázal dokonce i ukončit. V souboji se Smithem, do kterého Klein nastupoval i s nepříjemným zraněním, tedy šlo doslova o vše. Co tedy Lajoš změnil, že má aktuálně na kontě 3 výhry s tím, že poslední 4 zápasy neprohrál?


 

A nekončí to! Miss Problém Dostálová reaguje na prohru rivalky Zajícové

„Byl jsem jednou nohou venku z UFC, dali mi poslední šanci a potřeboval jsem vyhrát. Jinak by nebylo o čem, případná prohra by znamenala vyhazov. Naštěstí se mi povedlo zvítězit. Výkon se líbil i samotné organizaci, která se rozhodla dát mi šanci na nový kontrakt. Bylo to možná i tím, že ve mně něco viděli, a proto jsem je nechtěl zklamat. Chtěl jsem jim ukázat, že na to mám. Jsem za to rád, bral jsem to zodpovědně,“ rozpovídal se Klein pro Sport.cz.

„Změnilo se hlavně to, že jsem přešel o jednu váhovou kategorii výš. Předtím jsem zápasil v pérové váze do 66 kg, s týmem jsme se proto po dvou prohrách rozhodli, že zkusíme přejít do lehké váhy, protože jsem do 66 shazoval fakt hodně. Zpětně si myslím, že to byla dobrá volba. Cítím se mnohem lépe, mám víc energie a nemusím tolik hubnout. Byla to zásadní věc. Stejně tak jsme si s týmem sedli, spolupracoval jsem i s mentálním koučem. Všechno jsme nastavili tak, aby přišly výhry a zlepšil se výkon.“
   

Právě mentální kouč hrál evidentně v přerodu na vítěznou vlnu velkou roli, „Především jsme rozebírali, jaké jsem měl pocity po těch dvou porážkách. Jaký jsem měl názor, kde byla chyba a co mi v zápasech vadilo. Snažili jsme se to odstranit, což se podle mě dařilo. Dostal jsem úkoly, který jsem musel na tréninku splnit a zvykal jsem si na věci, které mi v duelech vadily. Teď se v zápasech cítím dobře jak po mentální, tak po fyzické stránce. Svědčí o tom i fakt, že jsme se rozhodli pro váhovou změnu.“

Aktuálně tak Lajoš vyhlíží další zápas, ve kterém by se chtěl utkat s veteránem Millerem, se kterým už souboj domluvený měl, ale kvůli zdravotním problémům z něj musel odstoupit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *