Klávesnicový válečník? Khamzat Chimaev je MMA světu pro smích a může si za to sám

Skrze zdravotní problémy, komplikace na váze a souboje s Burnsem a Usmanem, ve kterých se ukázalo, že je jen běžný smrtelník, hvězda Khamzata Chimaeva přeci jen ztratila trochu lesku, ale stále není pochyb o tom, že jde o elitního borce, se kterým bude mít každý soupeř velký problém. Háček je však v tom, že Vlk v poslední době zápasí opravdu málo. Více než v UFC kleci ho tak vidíme na sociálních sítích, kde často supluje Conora McGregora, tedy vše komentuje a posílá vice či méně nesmyslné výzvy, které se mu už dost nasčítaly.


 

Psychopat Bejr má špatnou zprávu pro Le Syho, celou organizaci Clash of the Stars i fanoušky

MMA svět si po turnaji UFC 297 z Vlka dost utahuje a není se čemu divit. Někdo si dal totiž tu práci a udělal koláž všech posledních výzev, které Chimaev poslal, ale ze kterých vůbec nic nebylo.

„Pereiro, gratuluji k výhře. Pojďme zjistit, kdo je nejlepší,“ reagoval například Chimaev na výhru Pereiry nad Adesanyou. „Stricklande, gratuluji, brzy se vidíme,“ nevynechal ani souboj Strickland vs Adesanya. Většina zpráv oprvadu působí jak přes kopírák, protože v první větě Chimaev gratuluje a poté posílá výzvu nebo zmínku o tom, že brzy dojde na souboj, na který však nakonec nedojde. MMA fanoušci dokonce vtipkovali, že je zvláštní, že Chimaev po výhře nevyzval novou šampionku Pennington.
  

Chimaev by si věřil i na Jonese

„Je to Jon Jones. Stále je to momentálně nejlepší bojovník na světě. Má nejvíce obhajob titulu, je šampionem dvou váhových kategorií, ještě nikdy neprohrál. Byl nejmladším šampionem v UFC. Pokud mluvíte o MMA, tak mluvíte o Jonu Jonesovi. Každý jo zná. Myslím však, že bych nad ním vyhrál. Je to samozřejmě těžký zápas pro každého. Dvakrát se utkal s mým tréninkovým partnerem Alexanderem Gustafssonem. Byly to hodně dobré zápasy. Určitě bych se s ním chtěl někdy v budoucnu utkat. Kdybychom se utkali, byla by to velká historie,“ věří Chimaev, že by na Jonese našel recept.

Mnozí o tom však asi budou pochybovat. V rámci welteru byl Vlk extrémně nebezpečný, ale ve střední váze mu hodně zatopil i Usman, který bral zápas bez přípravy v jiné váhové kategorii, než běžně zápasí. To, jak na tom Chimaev opravdu je, se dozvíme v jeho dalším zápase, který by měl být titulový.
 

Jon Jones se Vlkovi vysmál

„Khamzate, nech toho. Nenech lidi, aby se tě ptali na takové otázky,“ vysmál se Jones Chimaevovi. Jon je sice zraněný, ale i přesto je v poslední době na sociálních sítích hodně aktivní. Docela dost se totiž přestřeluje s prozatímním šampionem Tomem Aspinallem, který touží po vzájemném souboji.

„Posledních 15 let jsem se měřil s doslova těmi nejlepšími, které svět nabízel, a teď mi tady nějaký nováček radí, abych se vzdal titulu? Nemá ani jednu výhru nad nějakou legendou, ani jednu titulovou obhajobu, ale už se otevírá pusu a radí Danovi, co by měl dělat. To je opravdu k popukání. Během těch zmíněných 15 let se objevilo x borců, kteří měli být vyvolení k tomu, aby mě porazili. Koneckonců je tu však stále jen jeden Jon Jones, na což by se nemělo zapomínat,“ usadil Jon Jones Aspinalla.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *