Kincl zmiňoval Novotného neférovost! Co na to OKTAGON promotér?

Kincl

Souboj Kincl vs Vémola 2, který vévodil rekordnímu turnaji OKTAGON 43, rezonoval domácí scénou a stále jí ještě do určité rezonuje. Nejde totiž jen o to, že jsme dostali střet dvou elitních domácích borců, ale také o to, jaký souboj nám bojovníci nabídli. Šlo totiž o poměrně unikátní měření sil, na které mají mnozí odlišné názory.

Strašně smutný! Kotlár Security varuje a reaguje na žalostný výkon příbuzného Diega

„Musím se přiznat, že teď po zápase jsem se od toho úplně distancoval,“ zopakoval Patrik Kincl pro Deník.cz, že se po souboji na týden v podstatě odstřihl od MMA světa. Samozřejmě však vnímal články a jednotlivá vyjádření, kterých bylo kolem souboje opravdu hodně. „A takhle podobně to mívám téměř vždycky. Viděl jsem jenom pár titulků v médiích. Trochu mě mrzí některá vyjádření promotéra Ondřeje Novotného, která mi nepřijdou úplně fér směrem k mé osobě. Ale tímto způsobem on zřejmě komunikuje. Rozumím tomu, že jsem jim tam malinko udělal čáru přes rozpočet a že toto utkání budí veřejnost k diskusím, ale z mé strany rozhodně ne.“

„Těžko říct, já nechci nikoho veřejně soudit,“ reagoval Patrik na otázku, zda nemá pocit, že si vedení přálo odlišný scénář. „Třeba Pavol Neruda mi po zápase napsal nádhernou zprávu a upřímně pogratuloval k vítězství. Tak to má ve sportu i obecně ve společnosti vypadat. Ale chování Ondry mě bohužel štve, když to řeknu velice slušně…“

Ondřej Novotný několikrát zmiňoval, že moc nesouhlasí s bodováním 5:0, ale že i přesto viděl vyhrát Patrika. Upozorňoval však, že i některé významné tváře MMA světa měly za to, že vyhrává Vémola. Těžko říct, zda má šampion na mysli právě tato vyjádření.
Co na to promotér?

„Chápu, že k tomu má nějaké pocity. Ale za mě, úplně upřímně, on víc reaguje na lidi a dozvídá se o tom takzvaně z druhé ruky. Lidi z jeho okolí mu vyprávějí, jaký jsem debil a že jsem si přál, aby to dopadlo jinak a všechny podobné nesmysly, které poslouchám každý druhý zápas. A chápu, že to na bojovníky nějak dopadá.

Ale já jsem s chladnou hlavou ihned po zápase všem říkal, že Patrik vyhrál zaslouženě. Přečural Karlose taktikou, kterou jsme zatím neviděli. Myslím, že takový souboj nemá obdoby. Nebo jsem alespoň žádný jiný podobný neviděl. Patrikovi to plně přeju, zaslouží si to. A jestli jsem to viděl tři, dva, nebo pět nula, mu může být úplně jedno. Protože vyhrál tak jako tak. Osobně nemám rád třeba výroky, že podle starých pravidel by Karlos vyhrál… Starý pravidla tady nejsou přes pět let,“ reagoval Novotný pro CNN Prima News.
Neruda přiznal, na čem se s kolegou neshodli

Dva rozhodčí viděli duel jasně 5:0 na kola pro Kincla, s čímž souhlasí i spolumajitel organizace OKTAGON MMA Pavol Neruda. „Podle mě ano. Na tom jsme se ale s Ondřejem Novotným neshodli. Těch 5:0 na kola se mu nezdálo, já jsem ale opačného názoru. Každé kolo bylo podobné. Karlos sice tlačil, ale nepředvedl žádný takedown, který by proměnil ve výhodu. Nebyly tam ani žádné rány…“ prozradil pro Sport.cz kreativní mozek organizace Neruda, že se se svým kolegou na bodování neshodli.

„Překvapilo mě, jak se Patrik dokázal na Karlose připravit. Myslel jsem si, že i v případě, kdy se člověk na Karlose připraví nejlépe, jak dokáže, tak ho přesto nedokáže ubránit a ocitne se na zemi. Teď tomu tak nebylo. Patrik to měl pod kontrolou a povedlo se mu zastavit jeho nejsilnější zbraň. V ten moment bylo rozhodnuto. Během zápasu jsme si s Attilou Véghem říkali, že Karlos přišel o hlavní zbraň a jinou další nemá. Nemohl změnit taktiku, protože jinou neměl. Nemá jiný styl boje, na který by přešel. Klobouk dolů před Patrikem, který Karlose dokázal fantasticky odzbrojit,“ kvitoval také Neruda, jak skvěle se Kincl na svého rivala připravil.
Co nás čeká dál?

17.6. Oberhausen – OKTAGON 44: Startovka

Langer vs Poppeck – zápas o prozatímní titul polo-těžké váhy 

Veličković vs Jungwirth  – Tipsport Gamechanger

Grabinski vs Michalidis – Tipsport Gamechanger

Siwiec vs Hathaway – Tipsport Gamechanger rezervní duel

Nafuka vs Kepa

Xavier vs Strezlczyk

Račić vs Costa

Polívka vs Khajevand 

Paradeiser vs Fischer 

Shaaban vs Gondžala

Austin vs Bagishvili

28.7. Praha Štvanice – OKTAGON Štvanice Speciál

Magard vs Račić/Costa – zápas o titul bantamové váhy

Pirát vs Bryczek

Mikulášek vs Magnor

Lengál vs Sheck

Roušal vs ?

29.7. Praha Štvanice – OKTAGON 45

Sanikidze vs Keita – zápas o titul pérové váhy

Vémola vs ?

Buchinger vs ?

Andryszak vs ?

16.9. Frankfurt – OKTAGON 46

Dalisda vs Austin/Bagishvili – zápas o titul slámové váhy

Jungwirth vs ?

7.10. Bratislava – OKTAGON 47

Peňáz vs Čepo 

Brož vs Pukač  2

Buchinger vs ?

? Vémola vs Langer/Poppeck ?


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *