Kdo se po Kleinovi a Budayovi jako další Slovák probojuje do UFC?

UFC

Sousední Slovensko má aktuálně v lize mistrů dva zástupce. Tím vůbec prvním byl Lajoš Klein, který ve své premiéře doručil krásné KO, a později na něj skrze Contender navázal i Martin Buday, který byl zatím neomylný a nasbíral tak 4 UFC výhry v řadě. V posledním zápase se mu navíc povedlo krásné ukončení, kterým si řekl o novou a samozřejmě i lepší smlouvu. Kdo by však mohl být další Slovák, který úspěšné duo doplní?

Krása! Legendární Glover Teixeira chválí a velebí Jiřího Procházku

„Nejblíž k Dana White’s Contender Series má asi Štefan Vojčák, můj sparing partner. Viděl jsem nějaké články, že by právě on měl být k tomu nejblíž. Ale nevím… Je to těžká váha, byť naposledy prohrál s velmi těžkým soupeřem. Možná ho tahle prohra od Contenderu trochu oddálila, ale když přidá třeba 2-3 výhry, tak se tam klidně může dostat. Necháme se překvapit, je to jen takový můj odhad,“ zamyslel se právě Martin Buday pro Sport.cz.

Vojčák v posledním souboji kývl na obrovskou výzvu, když se v rámci KSW utkal s Darkem Stošičem, se kterým si nevedl vůbec špatně, ale nakonec se bohužel nechal chytit jednou z jeho bomb a bylo zle. Stále však platí, že je Štefan talentovaný borec, který by se do ligy mistrů jistě mohl dostat, protože těžkých vah je obecně málo a těch kvalitních ještě méně.

 

Bady cestu do UFC skrze Contender dobře zná, protože si jí sám prošel. Nebylo to však snadné, protože ještě před tím kývl na titulový duel v OKTAGONU, „Riskoval jsem tím. Předtím jsem dva roky nezápasil, vracel jsem se. Celou dobu jsem sice byl v přípravě, ale bez zápasu. Když přišla nabídka od Contenderu, tak jsem si chtěl předtím dát ještě jeden zápas, čímž jsem v případě porážky hodně riskoval. Titulový duel s Kamilem Mindou jsem zvládl a přišla šance. Jen je potřeba se takové příležitosti chytit. Nebát se a věřit, že člověk vyhraje. Jeden z té dvojice zkrátka musí vyhrát. Něco jiného je třeba Jiří Procházka, který šel přímo do UFC. To se nedá srovnávat.“

Risk však vyšel a Buday má aktuálně na kontě 4 UFC výhry v řadě, v čemž ho v rámci divize překoná jen Pavlovich, který slouží jako náhrada pro titulový duel Jones vs Miocic. Martin už si navíc vyhlédl i dalšího soupeře, se kterým by se ideálně mohl utkat ještě letos.

 

„Vypadá to, že Waldo Cortes Acosta by mohl být mou další obětí. Co na to UFC a matchmaker Maynard?“ napsal na Twitteru slovenský zápasník Martin Buday

Martin Buday je aktuálně 55. místě ve světovém žebříčku Fightmatrix a Waldo Cortes Acosta je na 46. místě. Buday má v UFC aktuální bilanci 4-0 a Cortes Acosta 3-1. Tento zápas by jistě dával smysl, ale konečné slovo bude mít vedení organizace UFC. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *