Kdo je před startem druhé série Tipsport Gamechanger největším favoritem?

Už v sobotu 2.3. nás čeká turnaj OKTAGON 54, který v Ostravě nabídne titulovou bitvu Kincl vs Wawrzyniak, ale také start druhé řady milionové pyramidy Tipsport Gamechanger, která už zná složení prvního kola, ale také sázkové kurzy na celkového vítěze. Kdo je největším favoritem podle sázkové společnosti Tipsport?


Mimo mísu? Procházka nabízí upřímný názor na rivala Rakiće, který se má na co těšit

V pomyslném prvním kole projektu, který má potenciál se pravidelně vracet, samozřejmě padla volba na welter, tedy kategorii do 77 kg, která v OKTAGONu dlouhodobě hraje prim. Nyní už je jasné, že další ročník projektu Tipsport Gamechanger bude o váhu níže, tedy v lehké váze. Kdo je aktuálně největším favoritem podle kurzů společnosti Tipsport? 

Účastníci a postavení ve světovém žebříčku Fightmatrix: 

Rony Paradeiser – 89. lehká váha

Daniel Torres – 90. lehká váha

Makwan Amirkhani – 103. featherweight 

Losene Keita – 127. lehká váha

Acoidan Duque – 137. welterweight

Mochamad Machaev – 158. featherweight

Attila Korkmaz – 166. lehká váha

Mateusz Legierski – 166. lehká váha

Predrag Bogdanovič – 195. lehká váha

Marcel Grabinski – 197. welterweight

Agy Sardari – 217. lehká váha

Sahil Siraj – 305. lehká váha 

Matouš Kohout – 326. lehká váha

Vladimír Lengál – 386. lehká váha

Hafeni Nafuka – 404. lehká váha

Akonne Wanliss – 420. lehká váha

Kdo je největším favoritem?

Sázková kancelář Tipsport nyní vypsala kurzy na celkového vítěze druhého ročníků projektu Tipsport Gamechanger a nejnižší kurz nalezneme u Losena Keity, který je podle bookmakerů favoritem v kurzu 2,50, ale do turnaje by měl zasáhnout až na galavečeru OKTAGON 57 ve Frankfurtu. 

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Favorité Tipsport Gamechangeru v lehké váze podle Tipsportu:

 

Slovensko bude reprezentovat stálice a šampion organizace OKTAGON Rony Paradeiser (17-8). Za Česko se pak představí multi-talentovaný zápasník Vladimír Lengál (6-1) a bývalý postojář, který se etabloval na MMA Matouš Kohout (9-6). Šampion pérové váhy Losene Keita (12-1) bude po zranění reprezentovat Belgii. Jediným Polákem v tomto projektu bude bývalý šampion lehké váhy Mateusz Legierski (9-1). 

Dalším účastníkem Tipsport Gamechangeru bude bývalý šampion organizace KSW v pérové váze Daniel Torres (14-5-NC), který skončil v PFL, kde mu byl prokázán doping. Ovšem Daniel Torres byl jediným zápasníkem, který se připojil k vyšetřování a omluvil se komisi za pozitivní test. NAC poté oznámila, že Torresovi byl udělen nižší než obvyklý trest za jeho spolupráci a schopnost předložit lékařskou dokumentaci, která prokazuje zdravotní potřebu (což dříve neuvedl). Kromě toho si odpykává devítiměsíční suspendaci a musel zaplatit pokutu 2 826 dolarů (2 500 dolarů + 326 dolarů na poplatcích). 

Do Tipsport Gamechangeru se chystá také bývalý dlouholetý zápasník UFC Makwan Amirkhani (17-9) z Finska, který na celý projekt v minulosti upozornil a prozradil, že se druhý ročník Tipsport Gamechangeru odehraje v lehké váze. Amirkhani absolvoval v UFC 14 zápasů s bilancí 7-7. Narazil na jména jako Arnold Allen, Edson Barboza, Jack Shore nebo Shane Burgos. 

Kromě nových tváří se v projektu představí i známí bojovníci. Představí se bývalý a zároveň první šampion lehké váhy OKTAGONu Polák Mateusz Legierski. Z Anglie dorazí nájezdník Akonne Wanllis (7-2-1NC), ze Srbska Predrag Bogdanovič (14-1), ze Španělska Acoidan Duque (19-4). 

Do Tipsport Gamechangeru se podařilo sehnat také talentovaného bojovníka, který už dříve v České republice působil – Mochamed Machaev (13-1-1NC). Ten absolvoval hned pět zápasů v dnes již zaniklé organizaci XFN, kde zdolal například Jardu Pokorného nebo Tomáše Kvapila. Dalším jménem je zápasník Sahil Siraj (9-2) ze Švédska. Německo budou reprezentovat Mohamad Marcel Grabinski (23-9), který si tak po welterové váze vyzkouší i druhý ročník tohoto projektu. Za zraněného Konráda Dyrschku naskočí talentovaný dvacetiletý Hafeni Nafuka (8-0) a oba doplní Attila Korkmaz (14-7).  Za Nizozemsko se představí Agy Sardari (17-4). 

Podrobná pravidla projektu Tipsport Gamechanger

OBECNÁ PRAVIDLA

 • Pyramidy se účastní 20 vybraných bojovníků
 • Váhová kategorie – 70,1kg.
 • Délka kola – Zápas trvá 3 kola po 5 minutách. Finálový zápas pyramidy trvá 5kol po 5 minutách.
 • Remízový zápas – Jde o pyramidový souboj. V případě remízového výsledku bodů u bodového rozhodčího, musí určit tento bodový rozhodčí vítěze, a to jeho zakroužkováním. Každý jednotlivý rozhodčí musí určit vítěze zápasu.
 • Odvolání se proti výsledku musí proběhnout do 24h a nejpozději do týdne se musí rozhodnout (v případě osmifinále není odvolání možné)
 • Projekt Tipsport Gamechanger trvá dle pravidel smlouvy – pakliže nic nepředvídatelného nevstoupí do hry, tak začne 4.3. a neskončí později než 31.12.2023
 • Zápasí se dle pravidel MMA
 • Finance a podmínky vyplácení jsou popsány ve smlouvě
 • Pokuty a sankce jsou detailně popsány ve smlouvě
 • První turnaj je 4. 3. a konání ostatních turnajů bude upřesněno
 • Klíč pro nasazení do prvního kola turnaje určí organizátor sám
 • Po skončení prvního turnaje bude vylosováno a nasazeno čtvrtfinále samotnými aktéry a určí tak pavouka a postup až do finále
 • Losování probíhá tak, že dle žebříčku Oktagon MMA (mimo žebříček Fightmatrix) si vylosují zápasníci náhodně číslo 1-8 a v tomto pořadí se pak sami umístí do jednotlivých čtvrtfinálových zápasů
 • Čtvrtfinále může být rozděleno do dvou turnajů
 • Semifinále se odehraje na jednom turnaji
 • Po oznámení turnaje dostanou evropští bojovníci šanci se přihlásit do druhé poloviny osmifinále – Posledního 16. bojovníka zvolí fanoušci svými hlasy v internetovém hlasování (vybírat budou maximálně mezi 3 bojovníky)
 • Žádný zápasník nemůže odmítnout svého soupeře (viz smlouva)
 • Vážení probíhá dle bodů určených ve smlouvě Tipsport Gamechanger

PRAVIDLA REZERVNÍCH ZÁPASŮ

 • Rezervní zápasy jsou určeny pro doplnění pyramidy v případě zranění nebo nemoci postupujícího bojovníka.
 • Náhradníci budou vybráni organizátorem pro první turnaj, případně nastoupí v tzv. rezervním zápase
 • Bojovník nemůže v žádné fázi turnaje odmítnout soupeře
 • Fanoušci po skončení 1. kola svými hlasy určí, kdo se stane Lucky Loserem (výběr bojovníků do hlasování je volbou organizátora)
 • V případě zranění zaskočí Lucky Loser, který v hlasování získal největší počet hlasů, za zraněného bojovníka pyramidy a naskakuje tak zpátky do zápasu v hlavním pavouku.
 • Hlasovat se může pro poražené z turnaje a vítěze z rezervních zápasů či bojovníky dosazené organizací
 • Rozhodčí musí v každém zápase rozhodnout o vítězi, remíza není možná
 • Rozdělení v osmifinále nasazuje organizátor

LUCKY LOSER

 • V případě zranění nastoupí „lucky loser“ s nejvyšším počtem hlasů za zraněného bojovníka a naskočí tak zpátky do pyramidy. Tento princip se může opakovat i před semifinále. Hlasovat se může pro poražené z turnaje a vítěze z rezervního zápasu či bojovníky dodané organizací.

Výše zmíněný výčet najdete na webu https://tipsportgamechanger.com/cs/rules/




1 komentář na “Kdo je před startem druhé série Tipsport Gamechanger největším favoritem?”

 1. Pingback: Chcete vyhrát šek na 100 000 euro? Hrajte Tipsport Gamechnger Challenge | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *