Kdo je nejlépe placeným sportovcem všech dob? A jak si mezi elitou vedl Conor McGregor?

Před téměř osmi lety se všude psalo, že Conor McGregor je pracháč… jen jsme netušili, jak velký. Kolikátý skončil v žebříčku 50 nejlépe placených sportovců podle časopisu Sportico? Není tak docela „miliardář“, jak se od něj očekávalo, ale rozhodně je na tom lépe než kterýkoli MMA bojovník před ním.


Kladenská tvrz padla! I Am Fighter má nového šampiona, který míří do KSW!

Bývalý dvojnásobný šampion UFC Conor McGregor nyní podle nového seznamu společnosti Sportico patří mezi 50 nejlépe placených sportovců všech dob. Od svého debutu v oktagonu UFC před více než deseti lety vydělal zhruba 555 milionů dolarů. Výdělky zahrnují platy, prémie, prize money, podporu sponzorů, licenční poplatky, memorabilie, knižní smlouvy, média, honoráře za zápasy a poplatky za design golfových hřišť. Složky platu nezahrnují odložené odměny, dokud nejsou vyplaceny.

McGregor se umístil na 50. místě za quarterbacky NFL Drewem Breesem a Aaronem Rodgersem, kteří obsadili 48. místo s 560 miliony dolarů. Jediným sportovcem bojových sportů, který se dostal do první desítky, je boxer ve sportovním důchodu Floyd Mayweather Jr., který za svou kariéru vydělal více než 1,48 miliardy dolarů. Společnost Sportico zahrnula příjmy během kariéry a v důchodu do roku 2023 a upravila je o inflaci.

„Po roce 2015, kdy jsem začal nabývat bohatství a získávat peníze, jsem byl fascinován materialistickými věcmi, kupoval jsem si auta a hodinky,“ řekl McGregor. „Od toho jsem se nyní odklonil. Uvědomil jsem si, že utrácím za materiální věci a ne za sebe, za svou bytost, za svou kondici, za své zdraví. LeBron James za sebe ročně utratil 1,5 milionu dolarů – fyzioterapeuti, masérka, výživoví poradci, trenéři, to všechno. Já jsem za to utratil 0 dolarů.“ 

Pětatřicetiletý McGregor by mohl přidat další pěknou sumu ke své celkové částce, pokud se vrátí do UFC, kde na něj netrpělivě čeká Michael Chandler. „Notorious“ zůstává nejlepším tahákem organizace UFC v rámci pay-per-view (PPV), ale po zlomenině nohy na turnaji UFC 264, zatím stále zůstává neaktivní.

Nejlépe placeným sportovcem v historii se pak s velkým náskokem stal Michael Jordan, který vydělal nejen skrze hráčskou kariéru, ale také skrze spojení se značkou Nike, díky které vytvořil značku Jordan, která se dodnes těší obrovské oblibě.
3 komentáře na “Kdo je nejlépe placeným sportovcem všech dob? A jak si mezi elitou vedl Conor McGregor?”

  1. Pingback: Kdyby Zoula věděl, s kým trénuji, tak by do toho zápasu nešel | MMA Shorties

  2. Není miliardář? co se týká UFC tak si cca 12 miliard vydělal a když prodal svůj většinový podíl své Whisky trhnul cca dalších 13 miliard. Navíc je nadále ambasadorem a zakladatelem té whisky a stále z toho má. takže tvrdit že není miliardář je dosti zavádějicí.

    1. ani sa mi to nechce hladat, ale iste nestala jeho whisky 12 mld v normalnej mene. Jedna miliarda je tisic milionov, to by bolo 12 000 milionov. Neviem ci to je v rupiach, ceskych korunach alebo vietnamskych dongoch, ale urcite nie v eurach ci dolaroch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *