Jiří Procházka reaguje na Hillovo zranění a ukazuje na možného soupeře

Procházka Hill

„Už brzy. Brzy to oznámíme,“ nechal se UFC prezident Dana White slyšet po turnaji UFC 290 v reakci na otázku, jak to vypadá s Jiřím Procházkou. MMA komunita tedy netrpělivě čekala na oznámení souboje Hill vs Procházka, na kterém se nějakou dobu pracovalo. Dnes ráno však přišla úplně jiná zpráva. Jamahal Hill totiž se slzami v očích oznámil, že se bohužel zranil, takže se v návaznosti na tradici Jiřího Procházky vzdává titulu šampiona polo-těžké váhy, takže je nyní divize bez krále. Jak na situaci reagoval sám BJP?

Sivák stručně reaguje na kauzu kolem možného soupeře Růžičky

„Jamahale, chlape, opravdu mě to mrzí. Moc jsem se na ten náš zápas těšil. Oceňuji, že jsi uvolnil titul. Jen člověk, který něco takového také zažil, dokáže takovou věc pořádně docenit,“ reagoval Jiří Procházka na svém TW s klasickou grácií a respektem. BJP byl totiž v podstatě v úplně stejné situaci. Také se krátce před první titulovou obhajobou zranil tak moc, že bylo jasné, že se zhruba do roka zpět do boje nevrátí. Proto po domluvě s vedením titul uvolnil a Hill nyní následoval jeho příklad, což je hezké gesto.

„Kdo tedy bude další? Vítěz souboje Blachowicz vs Pereira, nebo? #JáJsemŠampion,“ ukázal pak Jiří i na možného dalšího soupeře. Zmíněný souboj Janek vs Alex nás čeká už na konci července na velkolepém turnaji UFC 291. Samozřejmě zaznívají teorie, že by se souboj mohl s ohledem na okolnosti změnit na titulový, ale to se snad nestane. Spíše se nabízí, že by se vítěz následně relativně rychle mohl utkat s Jiřím. Je však otázkou, jak duel dopadne, protože se dá očekávat, že půjde o relativně vyrovnaný souboj, kde logicky hrozí menší i větší zranění.

Situace se holt hodně zamotala. Níže se můžete podívat, jaké možné scénáře vidí trenér a manažer Martin Karaivanov, který už situaci řeší a brzy snad bude mít nějaké nové informace.
   

Trenér a manažer Martin Karaivanov nabídl možné scénáře

„Nevěděli jsme o tom, takže je to pro nás také novinka. Začneme řešit, co a jak dál. V polo-těžké váze se naskýtá zápas Blachowicz vs Pereira (UFC 291 – 29.7.), kde budeme usilovat o to, aby ten zápas nebyl titulový. Už jen z morálního a historického hlediska, abychom o ten titul mohli bojovat první my.

Připadá tam v úvahu, že by vítěz zápasu Blachowicz vs Pereira šel s námi o titul, což by bylo asi až v listopadu. Nebo se jako další možnost nabízí Ankalaev v říjnu v Abu Dhabí. Tam zase záleží na tom, jaké má Magomed vztahy s UFC a jestli by na to kývli. 
  

Variant je samozřejmě více, ale nyní budeme muset čekat. Tyto tři body jsou stěžejní. Počkám, až budou mít v Americe ráno, a začneme vyjednávat. Samozřejmě velký respekt Hillovi, který se zachoval tak, jak se zachoval a titul uvolnil. Opravdu respekt,“ reagoval trenér a manažer Martin Karaivanov pro MMA Shorties a naznačil možné scénáře. Vše je zatím samozřejmě v zárodku, takže na další vývoj si budeme muset počkat.

Možností je totiž hned několik, tak uvidíme, jak to nakonec vedení UFC vymyslí. Právě zmíněné Abu Dhabí je totiž možná bez hlavního zápasu, protože Makhachev nemá soupeře (Oliveira říjen nestíhá, Volkanovski jde na menší operaci a Gaethje/Poirier spolu zápasí na konci července, kde se čeká velká a tvrdá štípaná). Duel Procházka vs Ankalaev by tedy smysl dával, ale uvidíme, jak se vše vyvine.
 

Hill a jeho oznámení, že se vzdává titulu

„Jsem tady s novinkou a hned na začátek řeknu, že to nejsou dobré zprávy. Všichni ví, že jsem čekal na termín souboje s Jiřím Procházkou, abych mohl obhajovat titul. Bohužel na tenhle zápas budeme muset čekat dál. Zranil jsem se. Utrhl jsem si achillovku. Bohužel je to jedno z těch zranění, které vyžaduje operaci a poté delší čas na rehabilitaci. Bude to asi nějakou dobu trvat.

Já jsem na začátku tohohle roku dostal šanci díky tomu, že měl někdo jiný velkou smůlu. Jiří Procházka byl šampion, ale zranil se, načež uvolnil titul, aby se mohli prosadit jiní a aby mohla divize plynout.
Já udělám to samé. Teď se musím soustředit na léčbu a na to, abych byl zase 100 %. Budu potřebovat čas, aby se mi to povedlo. Nechci se vracet jen kvůli tomu, abych se vracel. Chci být takový, jako jsem byl dřív. Musím se tedy zaměřit na to zranění. Není pro mě snadné o tomhle mluvit, ale chci být transparentní. Není pro mě lehké ten titul pouštět. Show musí jít dál. Pokusím se vrátit co nejdříve,“ oznámil Jamahal Hill na svém YouTube kanále, že je bohužel vážně zraněný a že se i v návaznosti na činy Jiřího Procházky vzdává titulu, aby o něj mohli bojovat jiní.

Už tak složitá situace v divizi se nyní ještě více zamotává. S kým tedy bude Jiří Procházka bojovat o titul a kdy? To se bude nyní jistě intenzivně řešit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *