Jiří Procházka reaguje na bitvu s Alexem Pereirou a posílá jasný vzkaz

Teixeira Procházka Teixeira

Tak už to konečně máme oficiální! Sice se počítalo s tím, že se Jiří Procházka vrátí do akce v polovině prosince, ale nakonec na další zápas dojde už v polovině listopadu. Jiří se totiž představí na turnaji UFC 295 v New Yorku, který se koná 11. listopadu. Soupeřem v hlavním před-zápase večera, protože hlavní tahák patří duelu Jones vs Miocic, se mu postaví bývalý šampion střední váhy Alex Pereira, tedy kamarád a hlavně žák Glovera Teixery, od kterého BJP UFC titul získal. Nabízí se tedy příběh pomsty, který však Jiří nebude chtít dopustit.


Až tak? Karlos Vémola bagatelizuje Kinclovu výhru ve velkolepé odvetě

„Jsem rád, že se opět mohu postavit této brazilské výzvě, byť v jiném kabátu. To však nic nemění na skutečnosti, že se na tuto výzvu skvěle připravím a půjdu za vítězstvím. Už nejde jen o pás, ale především o výkon a cestu k vítězství. Jdeme pro to. Vítězství!“ reagoval Jiří Procházka na souboj na svém IG profilu a poslal jasný vzkaz, jaký je jeho plán.

Jak už jsme vás včera informovali, Jiří vyrazil na Island, kde se připravuje společně se zemařským esem Gunnarem Nelsonem, takže je možné, že Procházka bude do své hry chtít více zakomponovat i boj na zemi, což by se v souboji s Poatanem jistě hodilo. Navíc Jiří nedávno přidal do týmu i elitní domácí eso Stacha, takže je v sakra dobrých rukách.

Čeká nás tedy epická bitva, ve které nebude o napínavé momenty nouze. Jiří však údajně udělá vše pro to, aby vyhrál, což mu můžeme snadno věřit, protože už to mnohokrát dokázal. Pereira přitom vyhlíží snazší zápas, než byl ten s Blachowiczem.

      

„Vždy, když se s někým připravuji a pomáhám s laděním formy na zápas, tak se snažím získat něco pro sebe. V tomto případě mluvím o turnaji UFC 275 a tréninku s Gloverem Teixeirou na jeho titulový zápas. Už mám tedy Jiřího nějakou dobu nastudovaného.

Samozřejmě je však třeba brát v potaz to, že se od souboje s Gloverem zase posunul. Přeci jen už uběhl nějaký čas. Je to jiné, ale našel jsem si tam nějaké věci. I přesto to však bude sakra těžký zápas.

     

Myslím si, a někteří se mnou jistě nebudou souhlasit, že Jan pro mě byl těžší soupeř. On totiž hrozil grapplingem a celkově bojem na zemi. Kvůli tomu byl souboj s ním těžší. Nemohl jsem se tak položit do postoje, protože tam pořád bylo riziko takedownu. S Jiřím to však bude jiné.

Ten se mnou totiž bude chtít zápasit v postoji. Nemyslím si, že by se vytasil s grapplingem a takedowny. Navíc je to borec, který se hodně odkrývá. Tak či tak to bude nebezpečný zápas, ale věřím, že stylově mi sedí mnohem více, než tomu bylo u Janka,“ vysvětlil Pereira, proč duel s Procházkou vnímá jako lehčí souboj.

    

Do určité míry to dává smysl, protože u Janka se musel Alex soustředit na nebezpečí přechodu na zem, které u Jiřího zase tolik nehrozí. Ten se totiž primárně rád štípe v postoji, což je také Alexova parketa. Nabízí se však, aby Jiří na začátku zápasu přeci jen zahrozil několika takedowny, aby dal Pereirovi červíčka do hlavy. Když totiž počítáte s tím, že může přijít takedown, tak se v postoji nemůžete tolik rozjet a stále hlídáte své těžiště a připravujete obranu.

Sám Jiří se v posledním rozhovoru nechal slyšet, že udělá vše pro to, aby vyhrál, i kdyby to mělo znamenat, že se musí kompletně změnit, „Pereira dokáže dobře bojovat s rukama dole. Myslím si, že Pereira má jeden z nejlepších postojů ve střední váze. Propíše se to i do polo-těžké váhy? Uvidíme. Jsem připravený, ostatně tak jako vždy. Pro výhru udělám cokoliv. Pokud se budu muset změnit, tak to udělám. Stejně jako s Gloverem. Toho jsem uškrtil, takže pokud budu muset Pereiru uškrtit, tak to udělám. Je mi to jedno. Právě o tom boj je – člověk se musí umět přizpůsobit. Myslím si, že skrze tento zápas jasně ukážu, že je polo-těžká váha moje.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *