Je Clash sport a proč se o něm tolik píše? Promotér Le Sy má odpověď, která možná naštve

Clash Le Sy

Vždy, když se například na serveru MMA Shorties objeví nějaký článek o organizaci Clash of the Stars, se najdou nespokojení fanoušci, kteří se ptají, proč se vlastně o této organizaci píše a proč se jí dostává prostoru a pozornosti vedle profesionálních organizací, které nabízí ryze sportovní zápasy, ve kterých se objevují celoživotní sportovci? Promotér Tomáš Le Sy má jasnou odpověď.


 

Karlos Benda pohotově a nelítostně setřel Jardu Korlára, který volá po odvetě

„Ještě pořád se objevují takové komentáře?“ podivoval se Tomáš Le Sy v rozhovoru pro iSport.cz„Mně přijde, že jich je čím dál tím méně. Samozřejmě je však také vnímáme. Ze začátku jich bylo určitě více. Lidi už tomu však začínají rozumět a začínají to chápat. Dokonce už organizaci jako takové začínají fandit.

Za tou oponou, velkou show a emocemi, které můžeme vidět na tiskových konferencích a které asi lidé vnímají více, je spousta sportu. Je tam hodně sportu a je to pořád o sportu. Ti kluci a holky, kteří nastupují do klece, jdou sportovat a mají za sebou přípravy. Kolikrát radikálně mění své životní styly. Nejsou to celoživotní sportovci, většina z nich, ale přesto makají a snaží se.
    

Je vidět, že i měsíc tréninku udělá velký rozdíl od soupeře, který třeba netrénuje vůbec. Ten měsíc je rozdílový a měl by vám zajistit vítězství. Tak to prostě je. Někdo možná snižuje to, že se za měsíc nedá nic naučit. Ano, za měsíc se z vás nestane OKTAGON šampion, ale můžete se připravit na zápas proti někomu, kdo třeba netrénuje vůbec a pak ho můžete v pohodě vyhrát.“

Ne každý MMA fanoušek samozřejmě bizaru fandí, ale ukázalo se, že je o něj přeci jen hodně velký zájem. V podstatě se tak kopíruje situace z Polska, kde už podobné organizace fungují delší dobu a je jich čím dál tím více. Dokonce se dostaly na takovou úroveň, že často konvenční organizace, které se zaměřují ryze na sport, poráží a mnohdy i lákají profesionální bojovníky, kteří si mohou zajímavě přivydělat, aniž by museli podat úplně maximální sportovní výkon.
    

Uvidíme tedy, jak se bude situace vyvíjet u nás. V kleci už jsme viděli profesionální bojovníky Brichtu a nebo Růžičku, takže je jen otázkou času, než se přidá někdo další. Fanoušci například hodně skloňují Mikuláška, ale ten má ještě stále platnou smlouvu s OKTAGONem.
   

Clash of the Stars 6: Startovka

Luktuma vs Grznár

Dostálová vs ?

Kotlár vs Datel

Icko vs Lboy

Rendys vs Žralok

Benda vs Tišer / Maďar / Plzňako

Zmijozel vs MaxGren

Snejks vs Sajmonos

Huhu vs Kobra

Satnady vs Playstation Princess

Bergino vs Riad

Král Pablo vs Patrik Corleone

Volák vs Podhorný


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *