Jakub Tichota nakonec přeci jen musel na operaci, ale nyní hlásí skvělé zprávy

Tichota

Talentovaného Jakuba Tichotu jsme naposledy viděli v akci v souboji s Losenem Keitou, který bral na poslední chvíli poté, co se šampion Sanikidze zranil. Jakub sice do souboje nastupoval jako velký outsider, ale byl připravený v kleci nechat všechno, což také udělal. Většinu zápasu navíc bojoval se zraněnou klíční kostí, což se na jeho výkonu rovněž podepsalo. Právě zranění se původně snažil vyléčit bez operace, ale nakonec na ní přeci jen muselo dojít.


 

Procházka upřímně reaguje na otázku, zda bude cíleně útočit na Rakićovu zraněnou nohu

„Ahoj, přidávám update z posledních pár měsíců ohledně mého zdraví.

V posledním zápase jsem si zlomil klíční kost (hned v prvním kole po minutě, kdy jsem šel po takedownu). Sám jsem nějak švihl rukou, jak jsem promáchl a kost při tom musela prasknout. V tu chvíli jsem totiž cítil, jak to křuplo. Taková ta klasika, co by nevyšla ani na milion pokusů, kdyby to člověk chtěl nějak zopakovat. Následně jsem do ní dostal ještě přesně ránu. A zbytek zápasu tomu asi taky nepomohl.

Hned po zápase jsme jeli do Prahy do nemocnice. Po x rentgenech a zkoušení fixace se rozhodlo, že to zatím necháme a že se rozhodne v následujících dnech, jestli operace nebo ne.
     

Následně si mě vzal do péče @po_urazu a pan MUDr. Roman Lehovec, se kterým jsme podnikali další kroky. Nakonec jsme se rozhodli pro to dát tělu šanci a nejít do operace. Je to pro sportovce lepší a operace by byla náročná i v tom, že se jedná o tříštivou zlomeninu. Mám tam úlomky a bylo by to obtížnější na hojení. Šance na přirozené zahojení byly dost velké. Kost začala srůstat sice pomaleji, ale začala a postupně se mi tvořil svalek mezi zlomeninou (ten se vytvoří nejdřív, zesiluje a poslední fáze je kalcifikace, kdy zkostnatí a stane se plnohodnotnou srostlou kostí).

Výhodou bylo, že jsem mohl trénovat a v podstatě si dávat pozor jen na příliš velký kontakt. Už na konci srpna se však hojení kosti zastavilo a zůstával tam pořád jen svalek. Zkusili jsme přesto dát tomu ještě chvíli času. Nic se ale nezměnilo – zůstal tam pouze svalek, takže krok operace byl již nutný, protože šance na přirozené zahojení byly už minimální. Přesto bych nic neměnil, protože by to byl ideální scénář a kdybych šel na operaci hned, určitě by mě mrzelo, že jsem tomu nedal šanci.
     

V úterý mi provedl pan doktor operaci klíční kosti a naštěstí vše proběhlo v pořádku. Dávají tam dlahu a šrouby, takže držet to už bude o 106. Teď následuje další rekonvalescence a já doufám, že už tohle bude opravdu poslední krok a budu schopný zase zápasit.

Chci moc poděkovat lidem, co mi pomáhají a stojí při mně i ve zraněných časech, společnosti @po_urazu a panu MUDr. Lehovcovi,“ popsal nedávno Jakub Tichota proces léčení, který nakonec přeci jen skončil operací.

Nyní však Jakub Tichota hlásí, že je zpátky. Od lékařů totiž už dostal zelenou, aby naplno trénoval, což znamená, že bychom ho mohli výhledově vidět zpátky v kleci. Jakub samozřejmě trénoval i během nucené pauzy, ale až nyní bude moct jít do plné zátěže, která bude před dalším zápasem rozhodně třeba.

 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *