Jak dopadne dosavadní šéf Bellatoru Scott Coker po sloučení s PFL?

Coker

V pondělí bylo oznámeno, že sága mezi PFL a Bellatorem skončila a že byla oznámena dlouho očekávaná dohoda o převzetí. PFL oficiálně získala organizaci Bellator MMA a stala se tak jednoznačným soupeřem UFC jako druhá největší světová organizace smíšených bojových umění. Bellator bude údajně nadále fungovat samostatně v rámci nového systému PFL nazvaného „Bellator International Champions Series“. Zdá se, že prezident Bellatoru Scott Coker by mohl zůstat ve vedení i po prodeji organizace.


Slovenský veterán Végh mění postoj k rivalu Vémolovi a má pro něj špatnou zprávu

Ačkoli nebylo jasné, zda Scott Coker zůstane prezidentem Bellatoru, zdá se, že 61letý Američan korejského původu má nabídku, aby tak učinil. Přední novinář Brett Okamoto z ESPN nedávno na X (dříve Twitter) napsal: „Podle Donna Davise nabídla PFL prezidentovi Bellator MMA Scottu Cokerovi i celému jeho týmu možnost zůstat u značky, pokud budou chtít. Paramount je také stále zapojen do společnosti prostřednictvím menšinového podílu.“

Scott Coker zatím ovšem neupřesnil, zda zůstane v Bellator MMA ve výkonné funkci. PFL však může Cokerovu pomoc potřebovat pro svou „mega akci“ v roce 2024, kde se šampioni PFL utkají se šampiony Bellatoru. Coker je v MMA ostříleným funkcionářem, který má rozmanité kontakty a byl to právě Coker, který odmítal prodej Bellatoru. Samotný prezident organizace se zatím k prodeji nevyjádřil a ani se k němu vyjádřit nechtěl. 
Coker už v roce 1985 založil Strikeforce jako kickboxerskou organizaci. Tato organizace uspořádala svou první MMA akci 10. března 2006 – Strikeforce: Shamrock vs Gracie. Během následujících pěti let Coker vybudoval značku na pozici dvojky mezi MMA organizacemi ve Spojených státech a navázal spolupráci s televizními stanicemi Showtime a CBS. Strikeforce spolupropagovala některé akce se společností Elite Xtreme Combat neboli EliteXC. V březnu 2011 organizaci Strikeforce koupila společnost Zuffa, LLC, která jí převedla pod UFC. 

O dvanáct let později, je Coker součástí další průlomové akvizice. Jak Donn Davis v pondělí 20. listopadu sdělil listu Financial Times, společnost PFL koupila Bellator za nezveřejněnou, lukrativní cenu. Na rozdíl od koupě Strikeforce od UFC budou společnosti fungovat samostatně, nikoliv společně. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *