Jak dopadla Sivákova obhajoba titulu? Hron si připisuje sté vítězství!

Včera se konal patnáctý ročník galavečeru profesionálního boxu a K1 v pražské Lucerně. Výjimečný večer se opět nesl v duchu 30tých let 20. století. Pro turnaj Boxing Lucerna se podařilo sehnat celou řadu známých jmen bojových sportů. Fanoušci byli svědky hned tří titulových bitev, ve kterých bojovali domácí hvězdy Sivák, Hron a Strnadová.


OKTAGON vedení reaguje na tvrdé KO „nemocného“ Vémoly! Kde se stala chyba?

Vašek Sivák se představil na tradičním galavečeru v Lucerně, kde obhajoval titul šampiona WAKO PRO duel. Jeho původním soupeřem měl být původně Francouz Lorenzo Sammartino, ale Sivák se nakonec utkal s marockým bojovníkem Anassem Ahmidouchem. 

Maročan byl od začátku aktivní, ale Sivák kontroval tvrdými údery. Celkově se první kolo neslo v opatrnějším duchu z obou stran, ale v posledních vteřinách Sivák ukázal svou výbušnost a zasypal soupeře tvrdými kopy a údery. Postupem času Sivák dál přebíral otěže zápasu a Ahmidouche k ničemu nepouštěl. Ve třetím kole Sivák kopl soupeře podruhé do slabin a byl mu odečten bod. To ho nijak nerozhodilo a šel si tvrdě za dalším vítězství. Nakonec zvítězil na body.   

Legendární Tomáš Hron byl nejprve uveden do Síně slávy bojových sportů a poté si dokázal připsat jubilejní sté vítězství, když nedal šanci Zouhiru Benadimu. Hron začal aktivně a soupeře zasypal tvrdými kopy a kombinacemi. Po jedné z nich signalizoval soupeř problémy s rukou a zápas byl v prvním kole ukončen. 42letý veterán poté prozradil, že ještě nehodlá končit a tak se fanoušci mohou těšit na jeho další bitvy.  

Klára Strnadová zvládla svůj titulový zápas proti portugalské soupeřce Ines Correia, která v zápase nekladla žádný větší odpor. Klára si tak došla pro důležité vítězství a evropský titul WAKO PRO.  Triumf si připsal také bývalý fotbalista pražské Sparty Miroslav Slepička, který po MMA vyzkoušel také box a dokázal ukončit Lukáše Stýbla. Vítězství slavili také Jan Šindelář, Eliška Zemanová, Tereza Dvořáková, Josef Vít nebo Robert Kůrka. 

Představí se Václav Sivák v ruské RCC?

Věřím, že Vašek titul v Lucerně obhájí. A pak už by měl jít Vašek bojovat do ciziny. Už není čas ztrácet čas s českými bojovníky,“ říká Martin Wodecki. A v jaké organizaci by se mohl Sivák představit? 

„V RCC Fair Fight je aktuálně volný titul pérové váhy, jelikož Kiamran Nabati už má exkluzivní kontrakt v organizaci ONE FC. A ukazuje se, že z RCC Fair Fight je dobrá cesta do ONE FC. Za poslední půl rok odtud odešli tři bojovníci. Třeba Mamuka Usubyan bude debutovat v únoru na turnaji ONE FC, to je ten kluk, který sice vyhrál s Patrikem Záděrou, ale čekal jsem spíš extra-round. Patrik předvedl krásný výkon a věřím, že i on už brzy dostane možnost vyzkoušet si organizaci Fair Fight. Jeho debut v RCC Fair Fight by mohl přijít na únorovém turnaji,“ prozrazuje Martin Wodecki.  


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *