GOAT Jon Jones má ohledně odvety Pereira vs Adesanya 2 naprosto jasno

Jon Jones Adesanya Pereira

Organizace UFC nám během března nabídla hned dvě velké číslované akce, na kterých jsme viděli v akci Jona Jonese a nebo Leona Edwardse, kteří z turnajů UFC 285 a 286 odcházeli jako šampioni. Jones si totiž v podstatě snadno poradil s Ganem, zatímco Edwards nedal šanci Usmanovi a nakonec zvítězil na body. Nyní je tedy na programu turnaj UFC 287, jehož hlavním zápasem je očekává odveta Pereira vs Adesanya 2, kterou Jones vidí naprosto jasně.

Projekt Tipsport Gamechanger hlásí obrovskou ztrátu, ale i velký návrat

„Je to jen můj názor, ale mám za to, že Poatan znovu vyhraje,“ reagoval Jon Jones na dotaz, co si myslí o souboji Pereira vs Adesanya. Bones je samozřejmě v tomto případě hodně zaujatý, protože si s Izzym v minulosti vyměnil celou řadu véce či méně ostrých vzkazů, ale i přesto nabízí poměrně reálnou předpověď. „Ve světě bojových sportů je to o stylu a o tom, že někteří borci prostě mají nad dalšími borci navrch. Z nějakého důvodu jim prostě dominují. Pereira tvrdě dře a pořád se zlepšuje, takže to rozhodně přeju jemu a myslím si, že znovu zvítězí. Prostě se mu to podaří znovu a bude pokračovat v sérii.“

S tímto názorem souhlasí i sám Pereira, který přiznal, že se v minulosti setkal s borcem, na kterého nestačil a na kterého by nejspíš nestačil ani teď, protože mu zkrátka neseděl jeho styl. S Adesanyou to prý bude stejné, tak uvidíme, zda se předpověď vyplní.

Israel totiž všechny tři vzájemné souboje v podstatě vedl, aby pak nakonec stejně prohrál, což se nyní ve čtvrtém vzájemném souboji a druhém MMA souboji pokusí změnit. Poatan však má prý jasnou cestu, po které se pokusí dokráčet k výhře a poté možná změní váhovou kategorii.

   

„Alex je neuvěřitelně soustředěný,“ řekl trenér a kamarád Glover Teixeira v rozhovoru pro MMA Junkie. „Ví, jakým způsobem jsme vyhráli poslední zápas. Moc dlouho čekal, ale nakonec přeci jen šlápl na plyn. V dalším zápase prostě musí být ostražitější, protože Izzy je sakra rychlý. Hodně se pohybuje, ale na tom jsme pracovali. Být ve střehu, soustředit se a když přijde příležitost, tak se jí chopit a ukončit to.

Alex je finišer. Dokáže zápas ukončit v každé vteřině. Je to silák. Ten chlap má tak silné údery, že musí jen víc tlačit a dotáhnout to do konce, jako to udělal v pátém kole. Samozřejmě ví, že se nemá jen tak zbláznit a snažit se zápas ukončit v prvním kole. Jde jen o to být ve střehu a zároveň tlačit.“

Vypadá to tedy, že plán je jasný. Pereira má totiž tu výhodu v tom, že mu skutečně stačí jedna jediná rána na to, aby souboj ukončil. Adesanya má na kontě samozřejmě také ukončení, ale podobný KO úder ani zdaleka nemá, takže se spíš musí spoléhat na to, že soupeře natrefuje a postupně rozebere.

Pereirův úspěch tkví také v tom, že před zápasem extrémně hubne, aby pak měl v bitvě kolem 100 Kg, což je samozřejmě trend, který nelze držet dlouhodobě. Hodně se tedy mluví o možném přestupu minimálně do polo-těžké váhy, který je evidentně nevyhnutelný. „Nakonec to udělá, protože mu nic jiného nezbyde,“ řekl Teixeira. „Mluvíme o tom. Může bojovat kdekoli. Podívejte se na něj. Může bojovat v jakékoli divizi. Může bojovat v těžké váze, v polo-těžké váze – je prostě velký a silný.“

  

Adesanya věří, že ukončí smolnou sérii

„Po dvou zápasem v kickboxu a jednom v MMA mohu říct, že už nemám co ztratit. To nejhorší už se stalo. Vedl jsem, byl jsem na cestě k vítězství, ale nakonec jsem prohrál. To se stalo hned několikrát. Vím však, že ho dokážu porazit. V hloubi duše jsem si jistý, že vím, jak ho porazit a on si dobře uvědomuje, že vím, jak ho porazit. Už teď mám motivaci tomu chlapovi nakopat prdel.

Pořád se mě snaží nějak provokovat a dostat se mi do hlavy, ale nevěnuji tomu pozornost. To je jedna z věcí, kterou jsem se naučil díky terapii a která mi opravdu prospěla, protože spousta mužů v dnešní době prostě reaguje, něco se stane, napíšou o tom na Twitter, jdou někoho pobodat nebo se poperou a ublíží si. Prostě nereagujte. Nespěchejte, zvnitřněte si ten proces a reakci. Jen si říkám, že je divné, jak ne mnou posedlý,“ prozradil Israel Adesanya, že jde do souboje s tím, že nic horšího, než co už se v minulosti stalo, se vlastně stát nemůže.

Dokáže v MMA odvetě a v celkem čtvrtém vzájemném souboji příběh změnit a konečně vyhrát? To se dozvíme už na začátku dubna na turnaji UFC 287 v Miami.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *