Francis Ngannou po skvělém výkonu míří mezi nejlepší boxery

Bývalý šampion UFC v těžké váze předvedl v boxerském zápase životní výkon, když v saúdskoarabském Rijádu posadil na zadek Tysona Furyho a málem se mu podařil jeden z největších zvratů v historii profesionálního sportu. Fury nakonec zvítězil nejtěsnějším možným rozdílem, nicméně svět bojových sportů nadchl Ngannouův neuvěřitelný profesionální boxerský debut. Bývalý zápasník UFC se dokonce dostal mezi nejlepší boxery světa!

Odhodlaný Jiří Procházka posílá do světa klíčovou otázku! Dočká se odpovědi?

Málokdo dával Francisi Ngannouovi šanci, že v saúdskoarabském Rijádu porazí Tysona Furyho, ale bývalý šampion UFC v těžké váze málem dokázal nemožné. „Predátor“ byl na začátku 10. a závěrečného kola dokonce favoritem u sázkových kanceláří, ale Fury nakonec ukradl těsné vítězství na split-decision.

Francis Ngannou se po svém prvním profesionálním boxerském zápase dostal do první desítky těžké váhy podle organizace WBC, a to navzdory prohře s Tysonem Furym. Na úterním schůzi WBC vyšlo najevo, že Ngannou byl organizací zařazen na 10. místo – nad britského boxera Joea Joyce a talentovaného chorvatského boxera Filipa Hrgoviče.

Těsně nad Ngannouem se na devátém místě umístil Otto Wallin – švédský bojovník, který je připraven se příští měsíc utkat s Anthonym Joshuou v Saúdské Arábii – zatímco spodní pětici uzavírají Jared Anderson, Martin Bakole a Joseph Parker. Do první pětky za šampionaFuryho, se dostali Deontay Wilder jako vyzyvatel číslo 1, Anthony Joshua na druhém místě, kanadská hvězda Arslanbek Makhmudov, Frank Sanchez a Efe Ajagba.

Přestože mnozí měli pocit, že Francis zápas vyhrál, Ngannou prohlásil, že se proti výsledku neodvolá a místo toho doufá v odvetu proti Furymu. „Ke komu se mám odvolat? Britské boxerské komisi? Nemám šanci. Myslím, že je to jen další způsob ponížení,“ řekl. „Můj nejlepší scénář v boxu je počkat na Furyho. Pokud Usyk dokáže odstoupit a nechá mě bojovat s Furym, budu bojovat s Furym, a pak je nechám, ať si dělají, co chtějí. Vrátím se, možná udělám nějaký zápas v MMA a vrátím se s nějakými lidmi do boxu. Příští rok plánuji zápasit možná dvakrát, začnu možná v únoru nebo březnu,“ řekl Ngannou.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *