Francis Ngannou má před mega bitvou špatnou zprávu pro Joshuu

Francis Ngannou se 8. března v saúdskoarabském Rijádu utká v desetikolovém zápase s bývalým dvojnásobným šampionem těžké váhy Anthonym Joshuou. Navzdory tomu, že při svém profesionálním boxerském debutu téměř porazil Tysona Furyho, se Ngannou opět ocitá v pozici velkého outsidera, přičemž Joshua je u některých sázkových kanceláří favorit v kurzu 1,3. Predátor však jako vždy zůstává neochvějný.

Škoda, ale dalo se to čekat! Patrik Kincl má bohužel pro fanoušky špatnou zprávu

V nedávném rozhovoru v podcastu High Performance Francis Ngannou reagoval na Joshuův předzápasový slib týkající se citátu o zlomení duše. „Říká se, nikdy neříkej nikdy. Nic není nemožné, že?“ řekl bývalý šampion UFC v těžké váze. „Neznám sílu Anthonyho Joshuy, ale i když nevěřím, že takovou sílu má, tak to zjistíme za měsíc. Zjistíme to a myslím, že se stane pravý opak. Já budu ten, kdo mu vezme duši.“

Sedmatřicetiletý Ngannou v listopadu ohromil svět bojových sportů, když při svém dlouho očekávaném debutu v boxerském ringu předvedl proti Furymu skvělý výkon. Přestože Ngannou prohrál zápas na základě děleného rozhodnutí, stále tlačil Furyho k jeho limitům a dokonce mu zasadil tvrdý knockdown. Tento zážitek završil Ngannouovu nevídanou cestu, během níž se pustil do války s UFC a nakonec z organizace odešel jako šampion těžké váhy. Francis nakonec získal zápas s Joshuou poté, co Deontay Wilder utrpěl šokující porážku s Josephem Parkerem a zhatil plány na zápas Joshua vs. Wilder. 
Ngannou, kterého organizace WBC v současné době řadí mezi deset nejlepších boxerů těžké váhy na světě, by se po souboji s Joshuou a v závislosti na výsledku zápasu Fury vs. Oleksandr Usyk, který se uskuteční 18. května, mohl ocitnout v nejlepší pozici pro boj o sjednocené tituly v těžké váze. Přestože mu jen o vlásek unikl jeden z největších upsetů v historii bojových sportů, Ngannou se již nezabývá výrokem rozhodčích v zápase s Furym.

„Proč bych se tím měl zabývat? Vždyť jsem vyhrál,“ řekl Ngannou. „Podívejte se na mě a můj život teď. Podívejte se, kde jsem byl, když jsem podle vás prohrál. Myslíte si, že když nějací hloupí rozhodčí udělají nějaké rozhodnutí, že to něco změní na mém životě? Moje rodina, o které jsem vám vyprávěl, seděla v první řadě a sledovala ten zápas. Sen, který jsem nosil v sobě od dětství, jsem ten večer žil. Byl jsem na vrcholu světa. A všem lidem, kteří o mně pochybovali, jsem tam dokázal, že se mýlili. Pro všechny, kteří se na mě kdy dívali svrchu, jsem tam byl a dokazoval jim, že se mýlí. Byli doma a dívali se na mě v televizi.“
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *