Fanoušci jsou pobouřeni?! Známe pravidla boxerského souboje Paul vs Tyson?

Tyson Paul

Nejen svět boxu byl na začátku března zaskočen šokujícím oznámením zápasu mezi legendou těžké váhy Mikem Tysonem a hvězdou sociálních sítí Jakem Paulem, který se uskuteční 20. července. Zatímco v první tiskové zprávě bylo potvrzeno místo konání a vysílací společnost, skutečná pravidla zápasu zůstávala záhadou. Různé osobnosti zapojené do této události však nyní vnesly do situace trochu více světla.


Tadeáš Růžička sice mluvil o velké změně, ale i přesto sdílel další zvláštní IG story

Sedmapadesátiletý Tyson se naposledy postavil do ringu v listopadu 2020, kdy se v exhibičním zápase utkal s další boxerskou ikonou Royem Jonesem Juniorem. V rámci tohoto galavečeru se Paul objevil teprve podruhé jako profesionální boxer, když si rychle poradil s bývalým hráčem NBA Natem Robinsonem – a od té doby se jeho hvězdná síla jenom zvyšuje. Všechny zápasy sedmadvacetiletého Paula byly od té doby oficiálně schválenými profesionálními zápasy.

Vzhledem k tomu, že mezi oběma bojovníky bude v souboji věkový rozdíl zhruba tři desetiletí, vedla se řada diskusí o tom, zda je pro „Železného Mikea“ bezpečná účast v tomto souboji. Jména jako Eddie Hearn, Conor McGregor, John Kavanagh, Dana White a Frank Warren vyjádřila obavy o nejmladšího šampiona těžké váhy v historii boxu.

Známý novinář Ariel Helwani jako první informoval, že oba bojovníci chtějí, aby byl zápas plně profesionální, ale během diskuse o této záležitosti připustil, že konečné rozhodnutí bude v rukou texaské komise pro licence a předpisy (TDLR), který bude událost sankcionovat. „Stále pracují na několika důležitých detailech. Oni chtějí profesionální zápas, ale to záleží na texaské komisi.“

Fanoušci boxu jsou trochu rozhořčeni poté, co byla zveřejněna nová navrhovaná pravidla pro zápas Jakea Paula s Mikem Tysonem. Nejprve tu máme velikost rukavic, které budou mít 16 uncí. To dává smysl, ani jeden z obou bojovníků by neměl mít žádné námitky. Také každé z 8 kol, která byla pro souboj domluvena, bude trvat 2 minuty místo 3. Zatím to nevypadá, že by to byl velký rozdíl. 

V neposlední řadě musí každý bojovník před zápasem projít testem EEG a EKG. Tím se zajistí, že žádný bojovník nebude v blízkosti termínu zneužívat jakýkoli typ steroidů. Fanoušci jsou těmito pravidly pobouřeni, protože nebudou mít pocit, že je něco v sázce. Co si myslíte o těchto pravidlech?
1 komentář na “Fanoušci jsou pobouřeni?! Známe pravidla boxerského souboje Paul vs Tyson?”

  1. Pingback: Veronika Zajícová, která nutně potřebuje výhru, znovu provokuje fanoušky svým tělem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *