Druhá nejlepší CZ/SK smlouva po BJP? UFC vyšlo vstříc! Buday má však i jiné možnosti

Buday

Martin Buday zatím v UFC předváděl naprosto spanilou jízdu. Aktuálně má na svém kontě 4 výhry v řadě, což je hned po Pavlovichovi nejvíce v divizi. V posledním zápase se mu navíc podařilo vytoužené ukončení, když Parisiana upáčil na konci prvního kola, čímž si hlasitě řekl o novou smlouvu, kterou už UFC předložilo. Manažer Ondřej Majerčík, jak se dočtete níže, však prozradil, že tým nebyl s novými a samozřejmě vylepšenými podmínkami spokojený, takže se dále jednalo a ve hře byly i další přední světové organizace. Jak se situace posunula?


 

Langer, tradičně stručně a jasně, reaguje na to, že mu Vémola štědře přenechal bonus

My jsme spolu nedávno mluvili ohledně Martina Budaye, kdy byla celá situace s velkým otazníkem. Nebylo jasné, zda Martin v UFC zůstane a nebo ne. Jsou k tomu nějaké novinky? Postoupila jednání? Rovnou mě i napadá, jestli nechcete reagovat na ohlasy na první článek? Mnozí fanoušci totiž zpochybňovali, že máte jako management s UFC prostor a šanci jednat a mluvilo se spíše o tom, že je prý situace postavená stylem ´ber a nebo nech být´, aniž by se připouštěl dialog. Chcete dát nahlédnout do zákulisí a osvětlit, jak takové jednání probíhá?

UFC nám poslalo návrh na další zápas a rovnou i novou smlouvu, se kterou jsme však nebyli spokojení, takže jsme si vyžádali lepší finanční podmínky. Samozřejmě to není tak, že bychom s vedením UFC vyjednávali tím stylem, že budeme zmiňovat nabídky z ostatních předních organizací. Tím samozřejmě argumentovat nemůžeme, protože stále platí klauzule, která neumožňuje oficiální jednání s dalšími subjekty. Neoficiálně jsem však zjišťoval, jak by se mohly pohybovat podmínky v jích organizacích, jako je PFL, ONE FC nebo OKTAGON MMA. Martin má totiž tu výhodu v tom, že je v UFC neporažený, má na kontě sérii 12 výher v řadě a je asi nejvýše postavenou těžkou váhou na světě, která aktuálně nemá platný kontrakt.

Díky tomu jsme měli poměrně dobrou představu o tom, kolik můžeme chtít od UFC a co nám přijde jako adekvátní. Byli jsme však naprosto smíření s tím, že pokud UFC na naše podmínky nekývne, tak můžeme i jinam, protože podmínky v ostatních organizacích byly opravdu hodně zajímavé. 

 

UFC nám nakonec na naše požadavky kývlo, i když ne v plné míře. Vyšlo nám však vstříc. Poprvé jsem se jako manažer u UFC setkal s tím, že vedení do smlouvy zaneslo ´finish bonus´. Sice nová nabídka není na úplně takovou částku, kterou jsme chtěli, ale vedení to kompenzuje tím, že pokud Martin soupeře ukončí, tak dostane hodně zajímavý bonus. S jednáním jsme tedy velice spokojení. Nevíme sice, jak dobrou smlouvu má Makhmud Muradov, ale myslíme si, že po Jiřím Procházkovi má Buday nabídku na druhou nejlepší smlouvu z CZ/SK zástupců.

Finální slovo v celé věci však má samozřejmě sám Martin. Musel se rozhodnout, jakým směrem se bude jeho další kariéra ubírat. V tuto chvíli je dá se říct jasno a očekávám, že o tom Bady v blízké době fanoušky sám informuje.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *