Doručí jubilejní akce UFC 300 opravdu slibovaný nezapomenutelný turnaj?

Galavečer UFC 300 bude mít nejspíš masivní kartu, ale zatím zde nemáme hlavní zápas a možný chybí i souboj, u kterého si fanoušci řeknou: „Wow, to jsem opravdu nečekal, jak tohle dopadne.“ Každopádně UFC si ukouslo velké sousto, když složilo nabitou kartu galavečeru UFC 299, která se bude hodně těžko překonávat.


Procházka upřímně reaguje na otázku, zda bude cíleně útočit na Rakićovu zraněnou nohu

Na UFC a její fanoušky se sesypala další matoucí situace. Jubilejní karta UFC 300, která se má konat 13. dubna v Las Vegas, se potýká s problémem sehnat pro ni silné zápasy, přičemž se očekávalo, že 300 bude historickou kartou, co do hodnoty jména a předpokládaných zážitků ze zápasů. Co však činí tuto situaci skutečně matoucí, je turnaj, který se bude konat před UFC 300, s Seanem O’Malley a Chito Verou jako hlavním zápasem. Jediný letmý pohled na kartu nedá spát žádnému znalému fanouškovi MMA, protože je nabitá odshora dolů.

K obavám přispívá i to, že oznámení Dany Whitea týkající se UFC 300 se nezdají být taková, jako jiné zápasy, které se netýkají 300. Samozřejmě, český fanoušek už může být relativně spokojený, protože se na turnaji představí samuraj Jiří Procházka. Když se však podíváte na turnaje UFC 299 a UFC 300, v jakém světě dáte přednost prvnímu galavečeru před druhým? To (zatím) nedává smysl. 
UFC se roce 2019 rozhodlo nezveřejňovat svá čísla PPV. U 99 % číslovaných akcí pravděpodobně nikdy nebude odhaleno jejich skutečné číslo, ale to 1 %, kdy je číslo „údajně“ odhaleno, je obvykle to, kdy je číslo velmi působivé. Vzpomeňte si na jakýkoli zápas McGregora po roce 2019 a vybrané souboje Israela Adesanyi (například UFC 253 a UFC 259). McGregor a Poirier při svém třetím zápase prodali 1,3 milionu PPV.

Lidé nyní chtějí vidět Michaela Venoma Page v UFC po více než deseti letech v Bellatoru. Lidé chtějí také vidět Dustina Poiriera v pětikolovém zápase. Fanoušci zaplatí za PPV UFC 299 ne jen proto, že Sean O’Malley je hlavní hvězdou, ale protože celý zbytek karty je tak silný. Pak tu máme očekávaný návrat Conora Mcgregora, který by se měl uskutečnit na turnaji UFC 301 nebo 302. A tak právem vyvstává otázka nejspíše většiny MMA fanoušku, zdali UFC 300 opravdu doručí slíbený nezapomenutelný zážitek?  

UFC 300: Startovka

Zhang Weili vs. Yan Xiaonan 
Justin Gaethje vs. Max Holloway 
Charles Oliveira vs. Arman Tsarukyan 
Jiří Procházka vs. Aleksandar Rakić
Calvin Kattar vs. Aljamain Sterling
Bo Nickal vs. Cody Brundage
Deiveson Figueiredo vs. Cody Garbrandt
Holly Holm vs. Kayla Harrison
 Sodiq Yusuff vs. Diego Lopes
Jéssica Andrade vs. Marina Rodriguez
 Bobby Green vs. Jim Miller 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *