Děsivý Magomedov se hned ve druhém UFC souboji postará o hlavní tahák turnaje?

Magomedov

Kartu nedávného turnaje UFC 294, který se konal v Abu Dhabí a kterému vévodila titulová odveta šampionů Makhachev vs Volkanovski 2, otevíral UFC nováček Sharaputdin Magomedov (12-0) alias Shara Bullet, který změřil síly se Silvou, který v oktagonu vydržel tři kola i s tvrďákem Pereirou. Nebylo to sice úplně jako procházka růžovou zahradou, ale nakonec Magomedov získal důležitou výhru, po které si řekl o soupeře z vrcholu divize, který na nabídku překvapivě kývl, takže to vypadá tak, že si dá Shara hned ve druhém UFC souboji hlavní tahák večera.


 

„Po dlouhé době jsem po zápase někomu řekl, že to pos*al,“ přiznal promotér Novotný

„Dobře si pamatujte mé jméno. Přišel jsem sem, abych se stal šampionem,“ varoval Magomedov po výhře a požádal o soupeře z vrcholu divize, což se mu možná splní.

„Piráte, řekl sis o o soupeře z vrcholu divize a ukázal si přímo na mě. Co na to mám říct? Přijámám s otevřenou náručí. Měl by sis však sakra dávat pozor na to, co si přeješ, protože se říká, že se to pak může splnit,“ prozradil totiž bývalý titulový vyzyvatel Marvin Vettori, že přijal nabídku na zápas s nebezpečným Dagestáncem.
 

Zrovna Vettori je pro Magomedova asi nejhorší možný soupeř. Marvin totiž vyniká skvělým wrestlingem, díky kterému dokázal porazit celou řadu borců. A kde má Dagestánec největší slabiny? Překvapivě právě na zemi, kam ho dostal i Silva, který je primárně postojář.

Magomedov nicméně slíbil, že na slabině bude pracovat, na což nemá moc času. Zahraniční zdroje totiž uvádějí, že by se měl do akce vrátit na začátku března, kdy by se měl společně s Vettorim postarat o hlavní zápas další UFC akce v Saudské Arábii. Ta má zatím potvrzené duely Mokaev vs Perez a Anders vs Pickett. Je však jasné, že se na startovku dostanou i další jména z tohoto regionu, takže půjde o další hodně východně laděný turnaj.


 

Sám Magomedov svůj výkon kritzoval

„Byly tam momenty, kdy jsem cítil, že jsem ho měl na lopatě, ale nepodařilo se mi jich lépe využít. Když mě vzal na zem, tak jsem se nijak nehnal za tím, abych vstával, protože jsem ho chtěl natrefovat ze zad. Chtěl jsem mu ublížit, aby lidé, kteří mluví o tom, že mě stačí dostat na zem, viděli, co je případně čeká.

Sypal jsem tam lokty a vše možné. Mým cílem bylo ho ukončit ze zad. To by asi nikdo nečekal. Udělal jsem pro to vše a vůbec nechápu, že to ustál. Sypal jsem ho tam vším a on to přežil. Měl jsem skvělý plán, ale on byl proti,“ prozradil Magomedov, že nevstával schválně, protože chtěl všem poslat jasnou zprávu, že ani přes zem na něj cesta nepovede.
   

Shara kromě loktů a úderů trefil i několik tvrdých kopů, ale Silva všechno skoro až zázrakem přežil, „Opravdu jsem se ho snažil ukončit ze zad a právě u těch kopů jsem si říkal, že jsem blízko, ale on držel. Chtěl jsem lidem jasně ukázat, že to, že mě dostanou na zem, ještě nic neznamená. Pokud mě vezmete na zem, tak vás budu sypat dál. Mám celou plejádu technik, které mohu použít, takže se nespoléhejte na to, že mě vezmete na zem a bude konec.“

Magomedov sice Silvu neukončil, ale právě i ze zad bodoval a nakonec tak jasně vyhrál na body a připsal si tak první UFC výhru.
 

Co má Magomedov s okem?

Sharaputdin Magomedov je 28letý bojovník střední váhy s bilancí 11-0. Mimo MMA byl šampionem Eurasie v barmském boxu, v K1 má bilanci 18-2 a je ruským šampionem v Muay-Thai. Magomedov nastartoval svoji MMA kariéru v roce 2017, ale začínal zápasit na menších turnajích v Číně. Teprve loni, když začal zápasit v AMC Fight Nights, tak si ho fanoušci začali všímat. Od té doby udělal velký progres, který mu vynesl smlouvu s organizací UFC. 

Jedna z prvních otázek, která většinu fanoušků napadne, když se řekne Sharaputdin Magomedov, bude pravděpodobně „co má s okem?“. Shara Bullet utrpěl zranění oka v roce 2016. Dagestánský zápasník nikdy nepochopil, kdy a jak se to stalo, jestli to bylo při tréninku, v zápase nebo v důsledku stresu. K lékařům se však vydal pozdě. Tehdy si myslel, že jde pouze o křeč v oku, ale šlo infekci, která se postupně zhoršovala. 
Jeho léčba trvala rok a půl, podstoupil hned osm operací a jeho oko se stabilizovalo. Magomedov nedávno prozradil, že na pravé oko nyní vidí jasně a jeho soupeři se prý schválně snaží používat pravou stranu, ale nepomáhá jim to. 

„Stálo to hodně peněz. Ale v té době jsem byl v péči rodičů. Ocitl jsem se v těžké situaci. Dva roky jsem netrénoval, nebojoval. V podstatě se dá celá moje kariéra rozdělit na období „před“ a „po“ tomto zranění. Před operací jsem se bál hlavně injekce do oka. Je to velmi nepříjemné. Propíchli ho ze dvou nebo tří stran. Jeden vpich je kamera a ty další dva jsou něco na vyčištění oka. Měl jsem hodně různých fází, doslova mi mučili oči. Lékař mi po poslední operaci řekl, že to nejhorší mám za sebou a můžu zase trénovat.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *