Dejte pokoj s Conorem McGregorem! Irsko oslavuje svou velkou šampionku

Taylor

O tenké hranici mezi podporou a zavržením by mohla vyprávět irská šampionka v boxu Katie Taylor – v sobotu 25. listopadu v očekávané odvetě v irském hlavním městě Dublinu ovládla hlavní zápas v 3Areně, porazila Chantelle Cameron a připsala si nejdůležitější vítězství své kariéry. Po zisku titulu ve druhé váhové kategorii teď lobbuje za možnost zápasit před rekordním publikem.


 

Slovenský veterán Végh mění postoj k rivalu Vémolovi a má pro něj špatnou zprávu

Po těsné prohře na body v květnu letošního roku se na Katie Taylor sesypala kritika. Olympijská vítězka z Londýna vstupovala do odvety s Britkou Chantelle Cameron jako outsider. I domácí fanoušci bez filtru mluvili o možnosti, že po případné prohře v 37 letech ukončí kariéru. Po výhře na body (95-95, 98-92 a 96-94) v divácky atraktivním zápase se ale Taylor opět stala miláčkem (nejen) domácího publika.

„Téměř mě urazilo, jak mě všichni odepisovali,“ okomentovala po zápase přístup veřejnosti k odvetě, pro kterou souhlasila se stejnou (vyšší) váhovou kategorií, ve které se konal první zápas. Proti o 5 let mladší Cameron tak měla fyzickou nevýhodu, která ji ale nezastavila v cestě za titulem.
   

„Bylo to dlouhých 6 měsíců čekání,“ okomentovala Taylor přípravu, na první souboj s Cameron by ale stále raději zapomněla. „Viděla jsem asi 10 vteřin minulého zápasu, nemůžu to vidět,“ přiznala na tiskové konferenci s tím, že tento zápas bere jako svou opravdovou domácí premiéru. Soupeřce oplatila první porážku v profesionální kariéře.

Irka se stala undisputed šampionkou (WBA, WBC, IBF a WBO) ve 2 váhových kategoriích. Vedle nového pásu v super lightweight (do 140 lbs / 63,5 kg) jí stále patří pás v její obvyklé váze lightweight (do 135 lbs / 61,2 kg). V boxerské historii se to před ní mezi ženami podařilo jen Claresse Shields.

Jako u každé zmínky o bojových sportech v Irsku muselo na tiskové konferenci padnout jedno všem dobře známé jméno – Conor McGregor. Reportér ho zmínil v návaznosti na události, které Dublin zasáhly v průběhu fight weeku a Conorovy reakce na ně.
    

U promotéra Eddie Hearna se ale s pochopením nesetkal. „Musel jsi to říct, že? Něco vám řeknu, jen hledáte na všem negativa. Conor McGregor je Conor McGregor, já ho nereprezentuju, tak nebudu komentovat jeho výroky. Má značku (*Forged Irish Stout, Conorova značka piva), která podporuje box, ale to nemá nic společného s turnajem, ani s Katie Taylor, jeho názory jsou jeho názory. Dnes večer oslavujeme jednoho z našich nejlepších sportovců v historii, už dost otázek na Conora McGregora,“ ukončil Hearn pozápasovou tiskovou konferenci.

V souvislosti s Conorem McGregorem byl v minulosti skloňován i stadion Croke Park, který pojme více než 82 tisíc diváků a byl v jednání už pro první zápas Katie Taylor v Dublinu. Jednání s městem ale nevedla k vytoužené domluvě. Po sobotní výhře bude mít Hearn určitě lepší vyjednávací pozici a je tak možné, že v příštím roce v Irsku uvidíme největší publikum pro ženský boxerský zápas v historii sportu – triologii Taylor s Cameron nebo odvetu s Amandou Serrano, kterou Taylor porazila v Madison Square Garden v dubnu 2022. 

Autorka: Zuzana K.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *