Dana White přeci jen vyměkl! Síň slávy UFC uvítá nového významného člena

Během víkendového galavečeru UFC 298 byl oznámen nejnovější člen Pionýrského křídla síně slávy UFC. Zápasník, který má na svém kontě více než padesát profesionálních soubojů, bude oficiálně uveden do Síně slávy letos v létě během International Fight Week, který se koná v červnu.


„Pak mi nasr*lo do huby KSW,“ zmínil Novotný o Brichtovi! Vedení KSW reaguje

Wanderlei Silva (35-14-1-1NC) je po bývalém šampionovi UFC v lehké váze Frankiem Edgarovi druhým jménem, které bylo potvrzeno jako další člen uvedený do Síně slávy v roce 2024. Edgar se připojí k Modernímu křídlu a Silva k Pionýrskému křídlu Síně slávy UFC. 

Během své profesionální kariéry, která odstartovala v roce 1996 a čítala 51 zápasů, si Silva získal pověst jedné z „nejděsivějších“ postav MMA a jednoho z nejtvrdších knockouterů. Z jeho 35 vítězství jich 27 bylo právě po knockoutu. Během svého působení v legendární organizaci PRIDE také nasbíral neuvěřitelných 20 zápasů bez porážky.  

Právě v Japonsku Silvova sláva prudce vzrostla, když mimo jiné zaznamenal nezapomenutelné ukončení Quintona „Rampage“ Jacksona, Kazushiho Sakuraby a Shunga Oyamy. Vysloužil si přezdívku „Vrah se sekerou“. Tato přezdívka odráží Silvův agresivní styl a jeho pověst zápasníka, který rozdává tvrdá KO. Silva debutoval v UFC v rámci turnaje UFC 17,5 Ultimate Brazil, který se konal 16. října 1998 v Sao Paulu. Zde se utkal s pozdějším šampionem UFC Vitorem Belfortem, který Silvu ukončil po 44 sekundách prvního kola. Kariéru Wanderlei Silva zakončil v roce 2018 na turnaji Bellator 206, kde ve druhém kole podlehl Quintonu Jacksonovi.  

Zajímavostí je, že se Dana White v návaznosti na osobní spory před lety nechal slyšet, že se Silva nikdy do Síně slávy nedostane, ale UFC ředitel nakonec přeci jen vyměkl, což je dobře, protože Wanderlei si své místo mezi elitou rozhodně zaslouží.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *