Dana White a jeho UFC matchmakeři mají před sebou pořádný oříšek! Jak to vymyslí?

White

Aktuálně máme před sebou poslední 3 UFC akce roku 2023, mezi kterými je i poslední číslovaný turnaj sezóny, kterým je UFC 296, které slibuje skvělou podívanou. Však se stačí podívat na jména, která jdou do boje – Edwards, Covington, Rakhmonov, Thompson, Ferguson, Pimblett, Emmett, Chikadze, Garbrandt a mnoho a mnoho dalších. Zkrátka uzavření roku 2023 ve velké stylu. Hned v lednu se však začne nanovo s tím, že má před sebou UFC obrovské jubileum, které nebude snadné poskládat.


Jiří Procházka usiloval o odvetu s Pereirou! Jak reagovalo vedení UFC? Přijde změna váhy?

Zatím sice nebyl potvrzen přesný termín, ale vypadá to tak, že bychom se v dubnu měli dočkat jubilejního turnaje UFC 300. Podobné turnaje jdou vždy výkladní skříní organizace, které se vedení snaží naplnit skvělými zápasy. S trochou nadsázky se dá říct, že se karta skládá ze soubojů, které by jinak mohly sloužit jako hlavní zápasy menších Fight Night karet. Zkrátka se vybírá to nejlepší, co je k dispozici. A právě v tom by mohl být háček. Samozřejmě se totiž počítá s tím, že se na akci dočkáme titulové bitvy, ale otázkou je, v jaké váze. Možností totiž zase tolik není. Pojďme se na to podívat.

Aktuální stav jednotlivých divizí a šampionů:

Těžká váha – Aspinall – Jones je zraněný, ale i přesto se počítá se soubojem Jones vs Miocic, takže Aspinall bude nejspíš muset čekat na výsledek, což může nějakou dobu zabrat

Polo-těžká váha – Pereira – zatím to sice nebylo oficiálně potvrzeno, ale počítá se s bitvou Pereira vs Hill. Případně se nabízí odveta s Procházkou a nebo duel s některým z vítězů lednových soubojů Ankalaev vs Walker 2 a Blachowicz vs Rakic 2.

     

Střední váha – Strickland – má domluvený zápas na leden s Du Plessisem, takže se nedá očekávat, že by v dubnu došlo na další titulový souboj.

Welter – Edwards – jak už bylo zmíněno, v prosinci nás čeká duel Edwards vs Covingtont, takže vítěz by se teoreticky mohl v dubnu vrátit do akce.

Lehká váha – Makhachev – s tím UFC nemůže počítat, protože je Ramadan, během kterého Islam rozhodně zápasit nebude.

Pérová váha – Volkanovski – v únoru má souboj s Topuriou, takže se v dubnu jen těžko bude pořádat další titulová bitva v rámci pérové váhy.

     

Bantam – O´Malley – v březnu zápasí s Verou, takže bantam si můžeme z plánů vyškrtnout.

Muší váha – Pantoja – podobně jako Edwards zápasí v prosinci, takže by byl prostor na další souboj v dubnu.

UFC tedy zase nemá tolik možností. Jako nejatraktivnější se jeví souboj v rámci welteru a případně v rámci polo-těžké váhy. Pokud by totiž Hill nebyl v pořádku a zranění se táhlo, tak by se jistě hledal nový vyzyvatel, což by mohla být šance pro Jiřího Procházku, ale i pro ostatní borce.

UFC si jistě poradí, tak uvidíme, jak to nakonec vymyslí. Někdy na začátku roku už bychom mohli vědět víc, protože se turnaj bude masivně promovat.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *