Cože?! Vedení UFC nakonec Jiřího Procházku přeci jen obejde?

UFC Procházka

Jiří Procházka na konci minulého roku překvapil MMA svět, když na základě ošklivého zranění uvolnil titul šampiona polo-těžké váhy. Titul by klidně mohl držet minimálně další půl rok, ale BJP se po dohodě s vedením UFC rozhodl, že trůn uvolní, aby mohla divize dále plynout a aby dostali šanci i ostatní. Vedení mu na oplátku za toto vstřícné gesto slíbilo, že ve chvíli, kdy bude připraven se vrátit do boje, dostane titulovou šanci bez ohledu na cokoliv. Jiří nyní připravený je, ale bohužel to vypadá tak, že o titul bude bojovat někdo jiný.

„Všichni Tadeáše odsuzují,“ říká trenér, který předpovídá, co Mawarovi hrozí

„Nevěděli jsme o tom, takže je to pro nás také novinka. Začneme řešit, co a jak dál. V polo-těžké váze se naskýtá zápas Blachowicz vs Pereira (UFC 291 – 29.7.), kde budeme usilovat o to, aby ten zápas nebyl titulový. Už jen z morálního a historického hlediska, abychom o ten titul mohli bojovat první my.

Připadá tam v úvahu, že by vítěz zápasu Blachowicz vs Pereira šel s námi o titul, což by bylo asi až v listopadu. Nebo se jako další možnost nabízí Ankalaev v říjnu v Abu Dhabí. Tam zase záleží na tom, jaké má Magomed vztahy s UFC a jestli by na to kývli,“ reagoval na konci minulého týdny pro MMA Shorties trenér a manažer Martin Karaivanov, který nadhodil, že by UFC mohlo ze souboje Blachowicz vs Pereira udělat titulový zápas. A právě tato obava se asi naplnila.
  

„Majitelé barů, fanoušci hledají místo, kde budou moct sledovat turnaj UFC 291. Nakopněte svůj byznys a rozšiřte si základnu zákazníků. Promítejte ve svém podniku turnaj a přilákejte tak fanoušky, kteří si budou celou noc objednávat jídlo a pití. Máme na programu dva titulové zápasy, o které si fanoušci tak moc říkali. Poirier vs Gaethje a Blachowicz vs Pereira,“ zní FB reklama, kterou do světa poslalo právě UFC.

Jedná se o obdobu OKTAGON barů, kdy UFC umožňuje podnikům, aby promítaly UFC turnaj. To však není důležité. Hlavní je, že se ve sdělení objevila zmínka o dvou titulových zápasech. Bohužel to tedy vypadá tak, že Janek a Alex budou bojovat o titul šampiona polo-těžké váhy.

Co to mění? Docela dost. Pokud by totiž bojovali o post vyzyvatele, tak by se následně museli řídit podle Procházky, který chce bojovat ještě letos. Pokud však ze souboje vzejde šampion, tak si bude podmínky určovat on a na další titulový duel by klidně mohlo dojít až příští rok.

Do akce zbývají dva týdny, tak uvidíme, zda se informace potvrdí i oficiálně, protože není moc na co čekat. Borci by navíc museli bojovat na pět kol místo tří, což je hodně citelná změna v přípravě.
 

Hill a jeho oznámení, že se vzdává titulu

„Jsem tady s novinkou a hned na začátek řeknu, že to nejsou dobré zprávy. Všichni ví, že jsem čekal na termín souboje s Jiřím Procházkou, abych mohl obhajovat titul. Bohužel na tenhle zápas budeme muset čekat dál. Zranil jsem se. Utrhl jsem si achillovku. Bohužel je to jedno z těch zranění, které vyžaduje operaci a poté delší čas na rehabilitaci. Bude to asi nějakou dobu trvat.

Já jsem na začátku tohohle roku dostal šanci díky tomu, že měl někdo jiný velkou smůlu. Jiří Procházka byl šampion, ale zranil se, načež uvolnil titul, aby se mohli prosadit jiní a aby mohla divize plynout.
Já udělám to samé. Teď se musím soustředit na léčbu a na to, abych byl zase 100 %. Budu potřebovat čas, aby se mi to povedlo. Nechci se vracet jen kvůli tomu, abych se vracel. Chci být takový, jako jsem byl dřív. Musím se tedy zaměřit na to zranění. Není pro mě snadné o tomhle mluvit, ale chci být transparentní. Není pro mě lehké ten titul pouštět. Show musí jít dál. Pokusím se vrátit co nejdříve,“ oznámil Jamahal Hill na svém YouTube kanále, že je bohužel vážně zraněný a že se i v návaznosti na činy Jiřího Procházky vzdává titulu, aby o něj mohli bojovat jiní.

Už tak složitá situace v divizi se nyní ještě více zamotává. S kým tedy bude Jiří Procházka bojovat o titul a kdy? To se bude nyní jistě intenzivně řešit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *