Clash promotér Le Sy reaguje na spekulace, že byl duel Soukup vs Bejr domluvený

Clash Soukup Bejr Le Sy
Při pohledu na souboj Soukup vs Bejr, který skončil hned na začátku prvního kola, jistě mnohé fanoušky napadlo, že muselo jít o domluvenou show. Bejr, který by byl jistě Soukupovi důstojným soupeřem, se totiž o nic nepokusil a jen se utrhl ze řetězu a nesmyslně fauloval, což nakonec vedlo k diskvalifikaci a trhání mnoha vsazených tiketů.


Z toho se vám zatočí hlava! Na jaký balík si přišel Soukup snadnou výhrou nad Bejrem?

„Věřím, že nikdo s nikým si nic nedohadoval. Možná to měl Bejr v plánu, protože cítil, že na to sportovně nemá, tak zpanikařil. On si to možná plánoval, že to takhle ukončí, ale to, co má kdo v hlavě, můžeme jen těžko ovlivnit. Například plán Lauberové jsme zhatili, protože jsme se k tomu dostali. Večer se povedl, ale na to, že to byla akce v nové hale, což přináší chaos, tak bylo hodně šílených věcí,“ reagoval Le Sy pro CNN Prima NEWS na spekulace, že mělo jít v souboji Soukup vs Bejr o domluvený scénář.

Tak nějak se však čekalo, že by mohl Bejr dělat brikule a pomáhat si za hranicí pravidel, jen se asi nečekalo, že to bude v takové míře a tak hloupě. Bejr totiž mohl se Soukupem zkusit zaboxovat, ale místo toho se na něj jen vrhal s plánem mu dát hlavičky, které se mu navíc ani moc rozdat nepodařilo. Jediné, čeho tak docílil, bylo to, že byl pohotově diskvalifikován a Soukup si tak připsal pohodlnou výhru.

 

Vybočoval ještě jeden další zápas

Mnoho fanoušků totiž poukazovalo na souboj mezi Ondřejem Biharym alias Gappou a Bartolomějem Girgou alias Bertíkem, který se konal podle upravených pravidel sumó. Logicky šla většina sázek na Gappu, byl totiž o zhruba 100 kilo těžší a navíc něco málo natrénoval. Bertík se přitomo souboji dozvěděl na poslední chvíli a fanoušci tak měli o vítězi už předem jasno. Jenže, i když šlo u společnosti Tipsport 84 procent sázek na Gappu, tak kurzový favorit byl Bertík, což je samozřejmě proti logice.  

Jde tedy o to, že typicky, když se na něco sazí mnohem více, tak na to samozřejmě klesá kurz. Tady by tedy člověk čekal ten počáteční kurz 1,50 na výhru Gappy, ale on byl nakonec kurzový outsider, i když na něj šla většina sázek. Na Bertíka pak v průběhu galavečeru chodily podivné sázky, čehož si všímali i fanoušci, kteří tak hojně diskutují o férovosti zápasu. 

Nikdo zatím nevznesl oficiální protest proti tomuto souboji, ale otázek vyvolal hodně. Fanoušci se přeli také o férovosti zápasu Jaromír Soukup vs Aleš Bejr, ale u toho se tak nějak předpokládalo, že Bejr „doručí“ nějaké zakázané údery a praktiky a bude diskvalifikován, což se také stalo.  
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *