Červinský zničil Hoška, Krt legendu Knížete! Růžička novým šampionem

Galavečer RFA vs. IAF: Special Title Night svůj název naplnil bezezbytku. Zápasy měly slušné tempo a na turnaji, který se konal v pražské Unyp Aréně, bylo k vidění několik velkých překvapení. Steven Krt s Viktorem Červinským se doslova dotkli hvězd, když porazili slavnější protivníky.

Nesmyslné předčasné ukončení! Zápasníci reagují na souboj Procházka vs Pereira

David Hošek byl před duelem s mladým dravcem Viktorem Červinským obrovským papírovým favoritem. Zkušenosti, tvrdost, síly, vše hrály v jeho prospěch. „Já do zápasu šel s nějakými 86 kilogramy. Paradoxně jsem na Davida trénoval méně, než jsem zvyklý, protože jsem nebyl schopen nabírat,“ přiznal po duelu druhý jmenovaný. Je pro doplnění – zápasová váha byla 84 kilogramů, Hošek do souboje šel určitě s více než devadesáti.

A pokud jste viděli staredown mezi prozatímním šampionem (Červinský) a zraněným regulérním králem RFA ve střední váze Dominikem Humburgerem, museli jste si říkat, že se díváte na setkání staršího brášky s mladším, a ne na borce v jedné váhové kategorii. „Nikdy neříkej nikdy, ale střední váha zatím pro mě prostě není,“ několikrát zopakoval říčanský expres.

Pro dnešní večer byl ale talent s přezdívkou „Godiny“ králem. Hoška vlastně vůbec nepustil do zápasu. Rozkopával mu přední nohu, kontroloval až na dvě výjimky duel v postoji, a tak to byl nakonec „Sparťan“, kdo chtěl vzít zápas na zem. A při druhém pokusu přepadl, chyboval a Červinský jej v poslední minutě prvního kola utáhl.

Dobře, dejme tomu, štěstí a skvělá taktika rozjetého mladíka, který vyhrál i čtvrtý letošní profesionální duel. Co se ale dělo o zhruba hodinu později, nad tím kroutili hlavami i zkušení harcovníci a snad všichni zápasníci, kteří event sledovali.

Petr Kníže sice už oslavil 46. narozeniny, v kleci nebyl od loňského dubna, kdy nestačil v odvetě na Davida Kozmu, ale přesto… „Monster“ byl proti o devatenáct let mladšímu Stevenu Krtovi, toho času šampionovi IAF ve velteru, obrovským favoritem. Kurzy na výhru mladšího z dvojice? 10 ku 1. A po nějakých 50 vteřinách to vypadalo, že se bookmakeři nespletli. Sokolovský bijec padl k zemi po tvrdém háku legendy a když ta ho zalehla, vypadalo to na rychlý konec.

Jenže Krt se z otřesení nejen, že dostal, on se dostal i zpod Knížete. Ve druhém kole se dění v kleci vyrovnalo a od třetího to byl on, kdo dominoval. Dokonce se dostal „Monsterovi“ do zad a nasadil škrcení. „Ale to nešlo. Ten chlap má trapézy a krk. Zkoušel jsem to přes rameno a pusu, ale ani to nešlo. Docela jsem se tam zatavil. Monstra uškrtil jen Karlos a ten má ruku jako já stehno,“ usmíval se na tiskovce už se speciálním pásem RFA vs. IAF před sebou.

Legendu domácí scény totiž dokázal – naprosto zaslouženě – nakonec udolat po pěti kolech 3-0 na body. „Myslím, že mě podcenil. Já do toho dal fakt všechno. Moc děkuji rodině a svému týmu, který mi dával do těla každý jeden trénink. A když jsem viděl, že slábne a odchází kondičně, byla to voda na mlýn pro mě. Věřil jsem, že pokud přežiju své tradiční mizerné první kolo, mohu vyhrát,“ přidal.

Zároveň tak oba přidělali starosti promotérům obou organizací. V titulových bitvách to totiž skončilo 3-0 pro IAF. „Budeme s tím muset něco udělat, ale plány prozradíme až později, musíme si sednout a vše vyhodnotit,“ zaznělo na tiskové konferenci od Petra Ondruše (IAF) i Borise Marhanského (RFA).

A kdo, že byl ten třetí zástupce české strany v této speciální noci? Ano, Tadeáš „Mawar“ Růžička. Ten slíbil, že slovenského mladíka Jakoba Mikulu ukončí nejpozději ve druhém kole, a tak se i stalo. „Ukázal srdce. Vážně. Překvapil mě, zlepšil se. Jsem moc rád, že jsem se mohl ukázat v kleci, cítit tu podporu. Ten pás a vítězství patří mamince, která to vše, co se kolem mě dělo, se mnou prožívala nejvíce,“ pronesla před novináři kontroverzní postava domácí MMA scény.

Protivníky po zápasech oceňovali také David Zoula, Nick Stamidis a Adam Herajn. Prvně jmenovaný za to, že Ákos Dömök dorazil a dal mu šanci vůbec zápasit. Stamidis se poklonil svému tanečnímu partnerovi Janu Králíkovi, se kterým společně dali divákům zápas večera. Ta skončilo po vyčerpávajících patnácti minutách remízou.

A navrátilec Herajn poděkoval Krizstiánovi Simonovi, že duel pokračoval i přesto, že v závěru druhého kola inkasoval tvrdé koleno ve chvíli, kdy seděl na podlaze. „Moc se mu ještě jednou omlouvám. A děkuji, že nakonec pokračoval. Protože kdyby ne, prohrál bych na diskvalifikaci. Cením si jeho sportovního ducha, děkuji,“ zopakoval v kleci, v pozápasových rozhovorech i na tiskové konferenci 27letý ranař Monster Gymu.

Cenné vítězství zapsal Matěj Val, který dokázal už v prvním kole ukončit zkušeného Inda Krishana Rawata, když si počkal na svůj moment a doslova rivala vypustil parádní sérií tří kolen v klinči. A následně jej dorazil na zemi.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený RFA (@realfight.arena)

Příspěvek sdílený I Am Fighter (@iaf_iamfighter)

Výsledky RFAxIAF:

1. zápas, 3×3 minuty, lehká váha: Tobiáš Barták vs. ERIK NAGY – na body

2. zápas, 3×5 minuty, bantamová váha: Natálie Trikalová vs. KAMILA ŠIMKOVÁ – TKO 2. kolo

3. zápas, 3×5 minuty, pérová váha: MATĚJ VAL vs. Krishan Rawat – TKO 1. kolo

4. zápas, 3×5 minuty, lehká váha: David Zoula vs. Dömök Ákos – TKO 1. kolo

5. zápas, 3×5 minuty, catchweight do 80 kg: Jan Králík vs. Nick Stamidis – REMÍZA

6. zápas, 3×5 minuty, catchweight do 74 kg: Adam Herain vs. Krizstián Simon – TKO 3. kolo

7. zápas, 3×5 minuty, velterová váha: ADAM ŠINDELÁŘ vs. Michal Duba – škrcení 1. kolo

8. zápas, 3×5 minuty, těžká váha: JEVGENIJ ORLOV vs. Arya Sheikh Hosseini – TKO 2. kolo

9. zápas, 5×5 minuty, střední váha: David Hošek vs. VIKTOR ČERVINSKÝ – škrcení 1. kolo

10. zápas, 5×3 minuty, Realfight titul do 70 kg: TADEÁŠ RŮŽIČKA vs. Jacob Mikula – TKO 2. kolo

11. zápas, 5×5 minuty, velterová váha, super pás RFA vs. IAF: Petr Kníže vs. STEVEN KRT – 3:0 na body