Buakaw vs Saenchai: Kamarádství, nebo souboj na ostří nože?

V sobotu 4.listopadu proběhne v Thajském městě Pattaya turnaj BKFC Thailand 5, na kterém se představí dvě největší hvězdy a legendy světového Muay Thai. Proti sobě bez rukavic nastoupí Buakaw (279 zápasů 240 výher) a Saenchai (378 zápasů 328 výher). Zápas je zajímavý tom, že proti sobě nastoupí velice dobří kamarádi, kteří spolu trénují a dokonce hrají fotbal v amatérském thajském týmu.

Tak to je peklo! OKTAGON bohužel ruší nejočekávanější souboj dnešní karty

Oba dva zápasníci jsou velcí showmani, což dokazují jejich zábavné staredowny a videa, která umisťují na sociální sítě. Zajímavostí je, že Saenchaie si zvou na semináře i MMA teamy po celém světě. Nedávno navštívil American TOP Team. Bude zajímavé sledovat, jak k tomu to zápasu oba kamarádi přistoupí. Zda ho pojmou, jako opravdový zápas a nebo si dají pouze tvrdší sparing a hezky si vydělají. 

Buakaw Banchamek a Saenchai mají na kontě přes 600 zápasů v Muay Thai a kickboxu a jsou legendy těchto bojových sportů. Buakaw, dvojnásobný vítěz prestižního mistrovství světa K-1 World Max Championship, je považován za největší thajský kickboxerský klenot. Buakaw je jeden z nejlepších zápasníků Muay Thai všech dob, bývalý několikanásobný šampion na legendárním stadionu Lumpinee.

Tento zápas byl od svého ohlášení předmětem mnoha diskusí o tom, zda se utkají, nebo ne, přičemž mnozí kritici rychle poukazovali na skutečnost, že Buakaw a Saenchai jsou dobří přátelé, což vedlo lidi k přesvědčení, že zápas nebude ničím víc než zábavnou exhibicí, kterou jsme od obou bojovníků očekávali. Generální ředitel BKFC Asia – Nick Chapman – tuto myšlenku rychle vyvrátil:

„Organizace se také obávala, že Buakaw a Saenchai nepředvedou stoprocentní výkon. Oběma legendám byl tedy nabídnut „přátelský exhibiční zápas“, který však odmítli. Oba prohlásili, že chtějí dát do zápasu maximum a budou usilovat o vítězství před limitem.“

Možná jsou Buakaw a Saenchai opravdu ochotni odložit své přátelství stranou, aby si 4. listopadu mohli vyměnit tvrdé údery. Fanoušci tedy budou doufat, že oba přátelé do toho půjdou naplno a splní potenciál tohoto souboje. Bude určitě zajímavé sledovat, co si Buakaw a Saenchai připraví. Turnaj můžete sledovat v sobotu 4.11. od 15:00 na platformě FITE.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *