BJP trenér Hovězák si pochvaluje novinky a hodnotí nebezpečného Rakiće

BJP Procházka Rakic
Sice si na další zápas Jiřího Procházky přeci jen chvíli počkáme, ale nebude to tak dlouhá doba, jako tomu bylo v minulosti. Čekání se však rozhodně vyplatí, protože BJP bude v dubnu nastupovat na epické jubilejní akci UFC 300, které bude takovou výkladní skříní ligy mistrů. Můžeme se tak těšit na to, že karta bude složená ze zápasů, které by jinak mohly s klidem vévodit jakékoliv menší Fight Night kartě. Tak skvělá podívaná nás čeká a bude u toho i náš borec, který má však před sebou hodně velkou výzvu. Rakić je možná otravný, ale to nic nemění na tom, že jde o kvalitního borce.


Lhář Jarda Kotlár? Dozorce odhalil, jaká je ve skutečnosti smutná realita

„Že něco takového bude, jsem tušil. Ale určitě jsem to dementoval tak, že únor či březen byly absolutním nesmyslem. Jsem rád, že se datum domluvil tak, jak se domluvil. Máme čas na přípravu, bude to dobré,“ rozpovídal se trenér Hovězák pro Sport.cz.

„Leden nebo únor nepřipadal v úvahu i vzhledem k tomu, že se Jiří musel doléčit a měl zdravotní neduhy. Potřebuje být zcela zdráv, aby mohl do aktivní přípravy. Dřív jsme určitě nechtěli, květen by byl naopak pozdě. Je potřeba mít dostatečný čas na přípravu a kalkulovali jsme s tím, že by to mohl být březen/duben. Dřív jsme určitě nechtěli.

   

Měl tam nějaké věci, ale už by to mělo být ready. Od ledna by měl být připraven. Myslel jsem to hezky, když jsem řekl, že ho do konce prosince nechci vidět. Bylo to myšleno tréninkově, ať si odpočine a nabere sílu. Pak se můžeme stoprocentně vrhnout do přípravy.“

Rakić naposledy zápas minulý květen, kdy svedl poměrně vyrovnanou bitvu s Blachowiczem, ve které se však zranil, takže si připsal další červené políčko. Následovala tedy dlouhá pauza, díky které bude Rakić ještě hladovější a tím pádem nebezpečnější, „Rakič je strašně nebezpečný soupeř. Je to cílevědomý bojovník, který si jde za svým. Do toho má kolem sebe dobrý tým lidí. Je prostě dobrej. Když se mu stalo zranění v souboji s Blachowiczem, tak on sám svůj návrat nechtěl uspěchat. Mohl se vrátit třeba už po roce. Dal tomu rekonvalescenci a všechno kolem. Bude strašně nebezpečný, ale my ho porazíme.“

   

BJP tým tedy rozhodně nic nepodceňuje a naopak už plánuje přípravu, která začne od ledna a vyvrcholí v dubnu na epické akci, na kterou byl také například potvrzen skvělý souboj Sterling vs Kattar, který bude pro bývalého šampiona prvním soubojem v nové váze, tak uvidíme, jak se prosadí.

Zatím samozřejmě stále nevíme, jaký duel bude celému turnaji vévodit, ale mluví se o bitvách Chandler vs McGregor a nebo dokonce Aspinall vs Pereira, ale to jsou zatím opravdu jen hodně předčasné spekulace.

  

UFC 300: T-Mobile Arena – Las Vegas, 13. dubna

Jiří Procházka vs. Aleksandar Rakić

Aljamain Sterling vs. Calvin Kattar

Bo Nickal vs Cody Brundage


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *