Bitva o speciální IAFxRFA pás a další dva titulové souboje už dnes!

V sobotu 11. listopadu od 19.00 hodin to v pražské UNYP Arena vypukne. Speciální noc, která se může fanouškům MMA protáhnout. Nejprve event RFA vs. IAF: Special Title Night a poté klidně i se zápasníky společné sledování mise Jiřího Procházky na UFC 295 ve One Clubu v centru Prahy. Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketportal.cz a PPV můžete zakoupit ZDE.

Jak vypadal finální a hodně intenzivní staredown Procházka vs Pereira?

„Budou to parádní souboje, o tom jsem přesvědčený,“ má jasno jeden z dvojice promotérů Petr „Píno“ Ondruš (IAF). Že s ním parťák Boris Marhanský (RFA) souhlasí, není třeba dodávat. Zvláště, když se dočká jednoho ze svých snů. Za organizaci uvidí zápasit legendu domácí scény bojových sportů Petra „Monstra“ Knížete. „To, jak se dokáže připravit v tomto věku, je obdivuhodné,“ usmívá se slovenský sympaťák, který si prošel svým vlastním zápasem, když v posledních dnech úspěšně porazil podzimní virózu. „Monster je prostě Monster. Jeho formu ve 46 letech by mu mohli závidět i kluci o polovinu a více mladší,“ přidal se Ondruš.

Jen pro upřesnění – pro jeho soupeře Stevena Krta půjde v devětadvaceti letech o životní zápas. Vždyť stále platí, že v oficiálních patnácti zápasech porazili Knížete pouze Karlos Vémola a David Kozma. Jen pro „zajímavost“ – když Kníže poprvé prohrál, bylo mu neskutečných 36 let, tedy stále o dost více než Krtovi, toho času šampionovi IAF ve welteru.

Jejich hlavní duel večera okoření také nový, speciální pás, který má zastřešit obě konkurenční organizace pro tento společný event. A možné další. „Máme tady legendu česko-slovenské bojové scény Monstra (Petr Kníže) a proti němu šampiona IAF Stevena Krta. Steven měl původně v tomto termínu obhajovat svůj pás, ale jelikož jsme nakonec spojili síly, Monster zápasí za RFA, Steven za nás, tak jsme se rozhodli dám jim šanci utkat se o speciální pás,“ řekl k tomuto tématu Ondruš.

Ve hře pak budou ještě další dva tituly, pokaždé organizace RFA. Jeden v postojových disciplínách, kdy se ve váze do 70 kilogramů utkají český bouřlivák Tadeáš Růžička a slovenská klidná síla Jacob Mikula. „Ukončím ho v prvním, nebo druhém kole. Jsem tvrdý, ve všech ohledech lepší, nevidím nic, čím by mě mohl ohrozit,“ pronesl prvně jmenovaný přezdívaný „Mawar“.

Výsledky vážení RFAxIAF:

1. zápas, 3×3 minuty, lehká váha: Tobiáš Barták vs. Erik Nagy – váží se v sobotu, amatéři

2. zápas, 3×5 minuty, bantamová váha: Natálie Trikalová 60,7 kg vs. Kamila Šimková 61,5 kg

3. zápas, 3×5 minuty, pérová váha: Matěj Val 66,3 kg vs. Krishan Rawat 65,7 kg

4. zápas, 3×5 minuty, lehká váha: David Zoula 70,3 kg vs. Dömök Ákos*

5. zápas, 3×5 minuty, catchweight do 80 kg:
Jan Králík 80,2 kg (druhý pokus 79,8 kg) vs. Nick Stamidis 79,4 kg

6. zápas, 3×5 minuty, catchweight do 74 kg: Adam Herain 73,8 kg vs. Krizstián Simon 73,9 kg

7. zápas, 3×5 minuty, velterová váha: Adam Šindelář 77,6 kg vs. Michal Duba 78,3 kg*

8. zápas, 3×5 minuty, těžká váha: Jevgenij Orlov 120 kg vs. Arya Sheikh Hosseini 107,5 kg

9. zápas, 5×5 minuty, střední váha: David Hošek 83,9 kg vs. Viktor Červinský 83,9 kg

10. zápas, 5×3 minuty, Realfight titul do 70 kg: Tadeáš Růžička 69,5 kg vs. Jacob Mikula 69,9 kg

11. zápas, 5×5 minuty, velterová váha, super pás RFA vs. IAF:

Petr Kníže 76,9 kg vs. Steven Krt 76,6 kg

*Váhu nesplnil pouze Michal Duba, v dalších shazování pokračovat nebude, zápas se uskuteční. Dömök Ákos bude vážit večer od 17.00 před veřejným vážením (zdržení na cestě).