Bitva bývalých šampionů? Kamaru Usman má překvapivého vyzyvatele

Usman

Kamaru Usman je bohužel dalším příkladem toho, jak přísné vlastně MMA je. Není to totiž tak dávno, co byl dominantní šampion a král P4P žebříčku, tedy žebříčku napříč váhovými kategoriemi. Pak však přišla odveta s Edwardsem, kterou měl Usman prakticky vyhranou, ale v poslední minutě inkasoval tvrdý kop na hlavu a všechno bylo jinak. V mžiku tak má na kontě 3 prohry v řadě, což je samozřejmě hodně smolná bilance. Sám Usman se nechal slyšet, že by se na turnaji UFC 300 rád utkal s Du Plessisem, ale objevila se tu ještě další možnost.


 

Rendys reaguje na nečekané KO od Žraloka, který utíkal, ale pak trefil

„Je teď opravdu těžké říct, co bude dál. Měl bych si vzít na nějakou dobu pauzu? Teď jsem bral na poslední chvíli zápas s mladým hladovým býkem. Budu se muset zaměřit na sebe a svou sebedůvěru. Začal jsem o sobě pochybovat. Musím věřit sobě i týmu. To je asi hlavní věc, na které teď budu pracovat. Sebedůvěra bude klíčová.

Je to těžké, ale ano, dám si pauzu, ale jen krátkou. Chci se vrátit zpět do gymu a makat. Chimaev bude bojovat o titul a já si to klidně dám na UFC 300 v hlavním před-zápase s Du Plessisem. To by se mi líbilo. Proč ne?“ naznačil Usman svůj další plán. Evidentně tedy plánuje setrvat ve střední váze, kde by rád změřil Du Plessisem, který původně pomýšlel na titulovou šanci, ale tím, že odmítl zápas s Adesanyou, se trochu znelíbil vedení, což se projevilo i tak, že titulovou šanci nyní dostává právě Chimaev.

 

Nabízí se i jiná možnost

„Zůstane Usman ve střední váze?“ řekl bývalý šampion Robert Whittaker ve svém podcastu MMArcade. „Ten zápas mě zajímá, líbí se mi. S Usmanem ve střední váze bych klidně bojoval. Nemyslím si, že by to byl špatný zápas.

Bývalý šampion ve welterové váze si určitě zaslouží zápas na vrcholu žebříčku. Jak se mu bude dařit? To uvidíme, ale vidět čerstvou krev na vrcholu je zajímavé. Líbí se mi to. Chimaev teď bude bojovat se Stricklandem o titul, čímž se věci zase hnou, což je pro divizi dobře. Pokud Usman zůstane ve střední, tak bude sranda.

  

Osobně teď na titul nemyslím, protože o ně bude bojovat Chimaev se Stricklandem. To, jestli si ho zaslouží, nebo ne, to je na jinou debatu. Nechci Chimaevovi nic ubírat. Bojoval s Usmanem, který je na úrovni šampiona. Jeden z nejlepších zápasníků v historii welterové váhy. Chimaev ho porazil. V prvním kole byl dokonce blízko ukončení, ale pak se to zvrtlo a začal zpomalovat. Byl to sakra těžký zápas. Usman je skvělý a já bych se s ním rád utkal.“

Usmanovi se tak v nové váze otevírají úplně nové možnosti. Uvidíme však, jak se bývalý šampion rozhodne. S ohledem na to, jak moc vedení pomohl, když vzal zápas za zraněného Costu, mu jistě organizace vyjde vstříc s jakýmkoliv plánem, což je koneckonců dobře.


2 komentáře na “Bitva bývalých šampionů? Kamaru Usman má překvapivého vyzyvatele”

  1. Pavle, Pavle… Uz ked sa hras na znalca MMA, tak by si mohol vediet, ze Usman dostal kop na hlavu v prvom zapase s Edwardsom a nie v odvete. Odveta uz bol uplne iny zapas, kde Edwards cely zapas vyhraval. To v tom prvom zapase vyhral so stastim, inak by k odvete ani nedoslo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *