Až tak? To leccos vysvětluje! White odhaluje, jak si Putin hýčkal Khabiba Nurmagomedova

White

V souvislosti s turnajem UFC 300 se v MMA komunitě spekulovalo o tom, zda by přeci jen nemohlo dojít na návrat neporaženého Orla Khabiba Nurmagomedova, který se s kariérou rozloučil po souboji s Justinem Gaethjem, díky kterému svou bilanci vylepšil na 29-0. Dana White se dagestánského borce v minulosti snažil všemožně přesvědčit, ale nepodařilo se mu to, což v kontextu nových informací vlastně dává smysl.


Stihne i závody v kulturistice? Lajoš Klein se před dalším zápasem pochlubil božskou formou

„Khabib je v muslimském světě obrovská hvězda. Mega hvězda,“ rozpovídal se White v jednom z posledních rozhovorů. „Poté, co porazil Conora McGregora, vyrazil na takovou pomyslnou tour po muslimském světě. Byl v Turecku, Saudské Arábii a dalších zemích. Po zápase ani nedošel do šatny a už mu volal ruský prezident Putin. Putin dal jemu a jeho otci ruské majetky v hodnotě kolem 20 000 000 dolarů. Šejkové ho pak zasypali auty, penězi a čímkoliv, na co jen pomyslel. Stačilo si říct a měl to. Když se dostanete na takovou úroveň, tak jste jinde.“

Khabib svůj konec kariéry odůvodnil tím, že dal po smrti otce slib matce, což je jistě pravda, ale zároveň je jasné, že Orel už tou dobou zápasit ani nemusel. Vydělal si totiž takové jmění, které zajistí jeho i jeho potomky na několik generací. 
Proto Nurmagomedov mohl snadno odmítnout astronomickou nabídku

Khabibovi totiž prý byla předložena ohromující nabídka ve výši 40 milionů dolarů!  „Khabib Nurmagomedov odmítl 40 milionů dolarů,“ řekl jeho kamarád Daniel Cormier. Podrobnosti nabídky zůstávají nejasné a jsou zde otázky, zda se jednalo o jeden zápas, více zápasů nebo proti konkrétnímu soupeři. Cormier poté dodal: „Jednalo se o UFC, ale nevím, kolik zápasů měl na mysli. Nevím, co tím myslel. Ale prostě řekl: ‚Odmítl jsem 40 milionů dolarů, brácho. Skončil jsem.´

Khabibovo rozhodnutí ukazuje, že jeho motivací nejsou peníze. Cormier se nad tím zamyslel a řekl: „Nevím, co by ho vedlo k tomu, aby se vrátil, když se vzdal tolika peněz.“ Přestože se Khabibovi občas honí hlavou myšlenky na návrat, převažuje jeho neochvějné odhodlání dodržet slib daný matce.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *