Další oběť? Hrozivý Kubánec se utká se soupeřem, kterého má v hledáčku i Buday

Kubánský zápasník Robelis Despaigne (5-0) při svém debutu v oktagonu UFC dostál očekávání, když bronzový olympijský medailista v taekwondu z roku 2012 potřeboval pouhých 18 sekund na to, aby na turnaji UFC 299 zničil Joshe Parisiana, který to všem Kubánci celkem ulehčil, protože se hnal kupředu, přičemž inkasoval tvrdou salvu. Po rychlém vítězství hlásí Kubánec další souboj!


To snad ne! RFA promotér Boris Marhanský má bohužel pro fanoušky špatnou zprávu

Pětatřicetiletý těžkotonážník, jehož tři předchozí zápasy před startem v UFC trvaly dohromady 19 sekund, svým posledním výkonem před bouřlivým miamským publikem nezklamal. Jakmile zápas začal, Despaigne do soupeře vyletěl, ale podklouzl při tom, takže se rychle vracel na nohy a couval. Soupeř se za ním pustil, což byla chyba, protože Kubánec tvrdě natrefoval z ústupu.

Jakmile dopadl Despagnův úder, Parisian se pomalu složil k zemi, přičemž Kubánec zasadil několik dalších ran, zatímco rozhodčí přispěchal, aby zápas zastavil. Oficiální čas ukončení byl pouhých 18 vteřin! Despaigne si díky vítězství vylepšil bilanci na 5-0 a řekl si o další souboj. Organizace UFC ho velmi ráda vyslyšela. 

Neporažený talentovaný bojovník těžké váhy se 11. května na akci UFC Fight Night v St Louis utká s Waldo Cortesem-Acostou. Zprávu nejprve v úterý oznámil Despaigneův manažer AJ Ariosa ze společnosti First Round Management. Serveru MMA Junkie potvrdila zápas další osoba, která je se všemi okolnostmi dobře obeznámená. 

Cortes-Acosta (10-1 MMA) má za sebou největší vítězství kariéry. „Salsa Boy“ v lednu porazil bývalého šampiona UFC v těžké váze Andreie Arlovskiho. Po prohře s Marcosem Rogeriem de Limou v dubnu 2023 drží sérii dvou vítězství. O souboj s Cortesem-Acostou měl zájem také slovenský zápasník Martin Buday. Nyní pro MMA Shorties sdělil, že by mu nevadilo, kdyby se střetl s vítězem tohoto duelu. S Martinem Budayem vyšel také rozhovor, ve kterém jsme probrali fungování UFC Performance Institutu, ale také jeho smlouvu a nabídky zápasů od UFC. Celý rozhovor najdete na Hero Hero Fair Play Thinker a zkrácenou verzi na YouTube.   
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *