Žolík, který Terminátorovi zlomil ruku, velebí Kincla! Vémola je prý jednostranný

Kincl Vémola Hermansson

Karlos Vémola od srpna 2013 nastoupil do celkem 26 zápasů. ze kterých si odnesl 24 výher a pouhé dvě prohry. Ta poslední je fanouškům samozřejmě dobře známá, protože k ní došlo na turnaji OKTAGON 15 v Zápase století s Attilou Véghem, který Terminátora ukončil v polovině prvního kola via KO. Další prohra se datuje k srpnu 2015, kdy se Vémola snažil vrátit do ligy mistrů, ale v cestě tehdy stál šikovný Jack Hermansson, který zamkl armbar, který Vémola nechtěl odklepat, takže to došlo až tak daleko, že si nechal zlomit ruku. A právě s tímto UFC zápasníkem dlouhodobě trénuje i Patrik Kincl, kterého Žolík chválí a vysvětluje, proč má šampion střední váhy jasnou šanci na výhru.

Balík? Jakou nabídku dostal Fenin od Clash a jak organizaci plánoval přelstít?

“Na náš fight si pamatuji. Jako většinu lidí jsem ho dostal na zem a ze zad se mi ho povedlo ukončit. Bylo to pro mě skvělé vítězství a pro kariéru velice dobrá zkušenost. Patrikovi možná dám pár rad a triků,” vrátil se Hermansson pro Sport.cz k souboji s Vémolou.

Kincl si Hermanssona nevybral nějak cíleně, ale naopak s Jokerem spolupracuje dlouhé roky, “Patrika jsem poprvé potkal před několika lety, když přijel k nám do Academy a od té doby se sem vrací pravidelně. Jako bojovník se hodně zlepšil. Je na tom lépe technicky i silově. Zkrátka pokaždé když se za námi vrací do Norska, ho vidím v jeho lepší verzi. Neustále se zlepšuje. Patrik je hodně všestranný zápasník. Je velice zdatný jak v postoji, tak na zemi a v grapplingu. Když bych to ale měl shrnout, tak ho považuji za komplexního bojovníka. Umí se skvěle dostávat zpět na nohy, je těžké ho udržet dole”
 

Naopak Vémola je podle Hermanssona jednostranný zápasník, který má “jen” jednu cestu, jak se dostat  výhře, “Vémola je jednostranný zápasník. V každém boji dělá totéž, naopak Kincl má mnohem více věcí, jak může zápas ukončit. Může to být jak na zemi, tak i v postoji. Naopak jediný způsob, jak Vémola může vyhrát, je, že bude Patrika stále a stále házet na zem a vyhraje na body. I proto věřím, že se povede zvítězit právě Patrikovi.”

Jak to celé dopadne se dozvíme na konci roku na velkolepém turnaji OKTAGON 38, který uzavře sezonu pro zajímavý rok 2022.
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *