Zneuctěný Teixeira si láme hlavu nad UFC vedením! Proč nevzal Ankalaeva?

Teixeira Ankalaev

Všichni tak nějak čekali, že když musel šampion Jiří Procházka ze souboje odstoupit, tak dostaneme zajímavou odvetu Teixeira vs Blachowicz 2, která má samozřejmě příběh. Oba borci se totiž před časem setkali a byl to právě Glover, kdo Jankovi sebral titul. Vedení UFC však mělo jiný plán, se kterým Glover odmítal vyjít vstříc.

Pohádkář White? Procházka vysvětluje, jak to bylo s uvolněním/odebráním titulu

„Nabídli jsme Gloverovi zápas proti Ankalaevovi. Z nějakého důvodu však zápas nechtěl, takže jsme museli jít dál. Když už nemůžeme dostat odvetu Procházka vs Teixeira 2, tak je duel Blachowicz vs Ankalaev nejlepší možnost, protože na jedné straně je Ankalaev s nejdelší sérií výher v historii divize a na straně druhé bývalý šampion Blachowicz. Vlastně máme štěstí v neštěstí. Všechno nám to zapadlo do sebe, jak se to často stává. Ale i to je skvělý zápas a teď se hraje o titul,“ vysvětlil Dna White, jak vedení postupovalo.

Proč tedy Glover na Ankalaeva nekývl? „Jasně jsem vedení řekl, že pokud mám zápasit s někým, jako je Ankalaev, tak potřebuju více času. Ankalaev má totiž opačný postoj, což je obrovská změna. Nabízel jsem však, že pokud je ve hře jen Ankalaev, tak že se s ním utkám na konci ledna v Brazílii. To bylo zamítnuto s tím, že prostě ve Vegas musí být nějaký titulový zápas. Na to jsem odpověděl, že tedy půjdu s Jankem, protože ten má klasický postoj. Na Ankalaeva se prostě člověk musí pořádně připravit.

Všechno však hodili ze stolu. Cítil jsem se tím vším dost zneuctěný. Dal jsem toho téhle organizaci tolik, takže mě to opravdu rozesmutnilo. Proč mě jako nenechají bojovat s Jankem? Však by to byl duel dvou zkušených borců, kteří se navíc setkávají v odvetě. Rozhodně by to bylo pro fanoušky zajímavější a prodalo by to více než je nějaký Ankalaev. Já a Janek jsme dva bijci. Tím samozřejmě nechci nijak shazovat kvality Ankalaeva, ale však ho tady nikdo nezná. Možná tak v Rusku. Upřímně nechápu, proč se to nakonec vyvinulo takhle.“

Je naprosto pochopitelné, proč Glover Ankalaeva nechtěl, ale proč to alespoň nezkusil, když už vedení jinou možnost nenabízelo? „Nemůžu jít do boje jen tak pro peníze, protože pro peníze nebojuji. Bojuji za svou čest. Chci se každým zápasem posouvat a budovat své jméno. Už mi ani tak nejde o výhry ani prohry. Bojuji kvůli jasnému cíli. Kdybych zápasil pro peníze, tak už toho dávno nechám a stanu se nějakým YouTuberem.“

Glover tedy evidentně nechtěl jít do zápasu jen proto, aby do zápasu šel a tak to nakonec dopadlo tak, že byl z karty kompletně vyškrtnut a nyní vlastně neví, co bude dál.
   

Jiří Procházka a jeho odhodlané vyjádření

„S velkým zklamáním musím oznámit, že na UFC 282 nebudu obhajovat svůj pás. Při dokončování přípravy na obhajobu titulového pásu v polo-těžké divizi UFC jsem se na tréninku v Las Vegas zranil. Poranil jsem si rameno a je nezbytná operace, která mě odstaví minimálně na 6 měsíců. S vědomím této informace, jsem se rozhodl, po konzultaci s vedením UFC, že z důvodu tohoto časového omezení, nebudu brzdit polo-těžkou divizi a titul aktuálně uvolním.

Pro titul šampiona UFC si půjdu hned jak mi doktoři dají zelenou do zápasu. Půjdu si pro ten pás a získám ho, nehledě na to, kdo ho bude aktuálně držet. Vždy bylo pro mě to nejdůležitější, ukazovat ty nejlepší výkony a porovnávat sám sebe s těmi nejlepšími. Nechť se teď ten nejlepší ukáže, kdo tam je. Do půl roku jsem zpátky a ten titul si vezmu, ať už ho bude držet kdokoliv. Omlouvám se svým fanouškům, přátelům, rodině, kteří si koupili vstupenky a plánovali cestu do Las Vegas, aby mě podpořili, moc to pro mě znamená. Chci se omluvit i Gloverovi. Vítězství!“ vzkázal Jiří Procházka na svém IG profilu.
  

 

UFC 282: Oficiální Startovka 

Jan Blachowicz vs. Magomed Ankalaev

Paddy Pimblett vs. Jared Gordon

Robbie Lawler vs. Santiago Ponzinibbio

Bryce Mitchell vs. Ilia Topuria

Prelims

Ovince Saint Preux vs. Antonio Trocoli

Jay Perrin vs. Raul Rosas Jr.

Dricus Du Plessis vs. Darren Till

Jairzinho Rozenstruik vs. Chris Daukaus

Edmen Shahbazyan vs. Dalcha Lungiambula

Billy Quarantillo vs. Alexander Hernandez

Chris Curtis vs. Joaquin Buckley

T.J. Brown vs. Erik Silva

Cameron Saaiman vs. TBD

Vinicius Salvador vs. Daniel Da Silva

 
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *