Zklamaný Marpo reaguje na “sporný” konec bitvy s Vémolou

Marpo Vémola
Čtyři roky jsme čekali na zakončení příběhu kolem souboje Vémola vs Marpo a nakonec jsme dostali relativně hořký konec, ze kterého neměla radost ani jedna z hlavních stran. Souboj byl totiž, pohledem fanouška, ukončen ve čtvrtém kole “z ničeho nic” ve prospěch Vémoly, který od samého začátku až do konce tlačil, což vlastně před soubojem sliboval. Marpo se snažil najít odpověď, což se mu sice úplně nedařilo, ale na druhou stranu se nezdálo, že by byl v nějakých velkých problémech a hrozilo by zbytečně tvrdé ukončení. Jak Marpo reagoval chvíli po souboji?
Polská výzva?! S kým se Karlos Vémola utká v Německu?

“Bylo to rozhodnutí rozhodčích. Rozhodně s ním nesouhlasím, protože jsem nebyl ani jednou otřesený. Nebyl jsem nahulený. Nic mi nebylo. Myslím si, že jsem byl aktivní. Nějakým způsobem jsem se snažil bouchat spodky. Nějaký ten zvedák. Mrzí mě to, nadřel jsem se na to jako kráva a myslím si, že bychom v klidu doboxovali těch 6 kol,” reagoval Marpo na po-zápasové konferenci na dotaz od MMA Shorties.

Karlos už dlouho před zápasem sliboval, že Marpa čeká drtivý tlak, což se také stalo. S tím však Marpo počítal a přizpůsobil tomu strategii, “Určitě zvedáky. To byla taktika, ale Karlos se prostě předkláněl až moc. Dostal jsem asi třicet hlav, což nebylo příjemné. Dostal jsem do koulí x krát. S tím nic neuděláš. Nedalo se zdrhnout, protože Karlos je široký, ale myslím si, že jsem s tím pořád počítal, protože jsme to dělali horem dolem na sparingách. Zabalený, dostávat bomby a vystřelit zvedák. To byla taktika.”
 

V souvislosti s ukončením je třeba zmínit fakt, že byl prý Marpo ze strany rozhodčího ve třetím kole upozorněn, aby byl aktivní, jinak může dojít k tomu, že bude souboj ukončen, což se nakonec také stalo.

Koneckonců je tedy vítězem ostře sledovaného souboje Karlos, který si tak připsal první boxerskou výhru a který znovu doručil to, co slíbil, tedy drtivý tlak, na který se jen těžko nachází odpověď. S trochou nadsázky by se dalo říct, že nám nabídl “postojovou zem”, což je v rámci MMA jeho velká deviza.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *