Zklamaný Israel Adesanya se omlouvá a vysvětluje jízdu pod vlivem

Adesanya

V souvislosti s turnajem UFC 293 se hodně řešilo, proč Adesanya do souboje nastoupil v tak zvláštní formě a proč se do bitvy vlastně vůbec nedostal. Nyní už však máme poměrně jasnou představu. Adesanya byl totiž pouhé 3 týdny před velkým soubojem přichycen při jízdě pod vlivem, kterou přiznal a zároveň se omluvil.


 

Promotéři Marhanský a Novotný se potkali tváří v tvář a bylo dusno! Co se stalo?

 

Ke zmíněnému incidentu sice došlo už 19. srpna v novozélandském Aucklandu, ale zpráva o obvinění se dostala na veřejnost až poté, co se Adesanya v pondělí ráno dostavil k soudu, aby přiznal vinu.

„Chtěl bych se tímto omluvit komunitě, své rodině a svému týmu za rozhodnutí, které jsem učinil, že jsem usedl za volant poté, co jsem u večeře pil,“ uvedl Adesanya v prohlášení pro list The New Zealand Herald. „Byl jsem zastaven a podroben důkaznímu krevnímu testu – naměřená hodnota byla 87 miligramů alkoholu na 100 mililitrů krve.“

Na Novém Zélandu je sice platná tolerance, ale „jen“ půl promile, což tehdy ještě šampion přesáhl o 0,37, za což mu nyní hrozí trest.

„Jsem zklamaný ze svého rozhodnutí řídit. Bylo to špatné. Vím, že mě lidé mohou sledovat a brát mě jako vzor, a chci, aby věděli, že takové chování nepovažuji za přijatelné.“

U soudu, který proběhne 10.1., tak bývalému šampionovi hrozí až 3 měsíce ve vězení a nebo pokuta 4 500 dolarů, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne, ale s ohledem na to, že nedošlo k žádné nehodě ani ohrožení dalších osob, by vše mohlo být vyřešeno jen pokutou. Je však jasné, že tak či tak si Izzy od MMA komunity hodně vyslechne, protože poté, co se vysmíval Jonesovi, má máslo na hlavě.
      

Adesanya nedávno prolomil ticho ohledně prohry se Stricklandem

„Jak jsem se v tom souboji cítil? Jako ve zlém snu,“ řekl Adesanya na svém YouTube kanále, kde se o celém souboji hodně otevřeně rozpovídal.

„Nebyla to noční můra. Noční můra je něco jako: ‚Do prdele, do prdele‘. Noční můra je, že se bojíte. Byl to takový ten pocit, kdy chcete dát ve snu někomu pěstí, ale vlastně to nejde. Máte ruce jako nudle. Takhle jsem se cítil – jako ve zlém snu. Po souboji jsem měl hodně špatný pocit, ale když jsem se pak na zápas díval znovu a probral jsem to s trenérem, tak se stále cítím sebevědomě.
     

Kvůli jeho tlaku jsem se prostě nedokázal dostat do rytmu. Když už jsem si něco chystal, tak tam byl jeho trenér, který vše dobře četl a varoval ho. Začal jsem si připravovat kop a on mu hned hlásil, ať dává pozor na kop. Z jejich strany to byla skvělá taktika a její provedení. Já jsem se zkrátka nedokázal přizpůsobit za chodu.

Říkal jsem to už před zápasem, že je jeho styl opravdu jedinečný a neortodoxní, takže jsem nebyl schopný najít cestu, abych ho trefil. Nepsala mi ani přední, s čímž většinou nemám problém. Dokážu najít bradu. Jsem si tím velmi jistý, ale jeho styl byl prostě dobrý. Byl dobrý. Dobrá obrana a dobrý útok, dobře zvládnutá hra.“

Adesanya tedy uznal kvality soupeře a přiznal, že mu souboj zkrátka nevyšel a že na soupeře nenašel recept, což se mu stalo osudným.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *