Že už Procházkův turnaj UFC 282 nemůže být lepší? Ale může! Válka na dohled

Procházka UFC 282

V MMA komunitě se o akci UFC 280 mluvilo jako o možné kartě roku, protože turnaj nabízel známá jména a atraktivní duely. Nakonec jsem sice dostali skvělou podívanou, ale na titul akce roku to nejspíš ani zdaleka nestačilo. Jako nová akce roku se tak profiluje turnaj UFC 282, kterému vévodí titulová odveta Jiří Procházka vs Glover Teixeira 2. Nedávno byl na kartu přidán hvězdný Paddy Pimblett, ale tím to stále nekončí. Nově byl totiž potvrzený skvělý zápas, který celou kartu ještě o kousek vylepšuje.

VIDEO: Psychopat Bejr na tiskovce zuřivě napadl Tomáše Le Syho

Zahraniční zdroje totiž potvrdily, že nás 10.12. na turnaji UFC 282, který je poslední UFC číslovanou akcí roku 2022, čeká i skvělá bitva Mitchell vs Topuria, která slibuje hodně atraktivní podívanou. Mitchell, který si libuje v konspiracích, má aktuálně na svém kontě 15 výher v řadě s tím, že během své kariéry zatím nepoznal přemožitele. Naposledy se dokázal popasovat se známým kopáček Barbozou, kterého porazil na body.

Bryce však proti sobě bude mít pekelníka Topuriu, který zatím rovněž nebyl poražen a aktuálně má na svém kontě 12 výher v řadě. Naposledy jsme ho viděli v akci v březnu na turnaji v Londýně, kde bral zápas na poslední chvíli, ve kterém nebyl daleko od ukončení. Krizi však ustál a ve druhém kole nabídl vlastní čertovinu, po které šel Herbert bezvládně k zemi.

Čeká nás tedy hodně zajímavý souboj neporažených borců, ve kterém si jeden bojovník nejspíš bude muset připsat prohru. Navíc je třeba pamatovat, že Topuria nemá vůbec v oblibě Pimbletta, se kterým se chytil už v Londýně a nyní se s ním setkává na další kartě. Můžeme tedy očekávat, že mezi oběma bude dusno a možná znovu dojde na nějakou výměnu.

Pokud byste po přečtení těchto řádků pochybovali o tom, že má turnaj UFC 282 potenciál se stát akcí roku, tak se podívejte níže na startovku.
UFC 282: Startovka

Procházka vs Teixeira 2

Lawler vs Ponzinibbio

Pimblett vs Gordon

Mitchell vs Topuria

Blachowicz vs Ankalaev

Shahbazyan Lungiambula

Quarantillo vs Hernandez

Brown vs Silva

du Plessis vs Till

Rozenstruik vs Daukaus

Curtis vs Buckley

Silva vs Salvador

Saaiman vs Lawrence

OSP vs Gustafsson
 

Jiří jde do zápasu s jasným nastavením

„Musím v sobě některé věci změnit. Musím trochu upravit to, jak vnímám ostatní borce nejen ve své divizi, ale v celém UFC. Musím v sobě plně přijmout, že jsem teď šampion a podle toho musím vystavět věci kolem sebe. Musí to pochopit i moje nejbližší okolí a kamarádi. Musím změnit opravdu hodně věcí a to i v běžném každodenním životě, co se týká zvyků. Jsem šampion a musím bojovat jako šampion. Teď jasně platí, že Glover je vyzyvatel. Ukážu mu tedy, proč jsem právě já šampion.

Je to jednoduché, prostě chci být pravý šampion. Chci to ukázat naplno. Nechci nějak do hloubky mluvit o všem, co chci změnit, ale jde o to, že musím přizpůsobit i trénink. Je třeba udělat hodně změn. Musím dále využívat to, co funguje a co mě dostalo až sem, ale musím také identifikovat věci, které jsou navíc a těch se musím zbavit. To samé platí i o lidech kolem mě. Chci kolem sebe mít lidi, kteří jsou na stejné vlně, jako jsem právě teď já. Je to jednoduché. Pokud kolem sebe nemáš věci a lidi, kteří tě podporují, tak to dopadne tak, že tě to všechno stáhne dolů. Chci kolem sebe mít věci, které mě poženou dopředu a které mě budou neustále motivovat,“ vysvětlil Jiří Procházka v rozhovoru s Arielem Helwanim, že svou roli šampiona bere velice vážně.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *