Že by? Vlk Chimaev po dlouhém trápení konečně našel elitního soupeře?

Chimaev

Khamzat Chimaev měl možná za to, že když se díky výhře nad Burnsem dostal na vrchol welterweight divize, tak už nebude mít problém s hledáním soupeřů, protože s ním někdo přeci bude muset zápasit. Sám si však vše pokazil v souvislosti se soubojem s Diazem, před kterým extrémně nenavážil, takže se následně soupeři nechali slyšet, že nevěří tomu, že Vlk znovu zvládne welter a ať jde tedy do střední váhy. Nyní se však přeci jen objevil jeden elitní borec, který o souboj s přízrakem projevil zájem.

„Úplná blbost,“ našel přeci jen Keita pro Tichotu ostřejší slova! Co se mu nelíbí?

„Zápas já vs Chimaev? Boom. Aktuálně jsem v takovém rozpoložení, že by mě takový zápas hodně bavil a zajímal. Chci zápas, který ve mě probudí oheň a který bude zábavný i pro komunitu a fanoušky. Jaký zápas bude opravdu velký a může vévodit PPV kartě? Tento! Poté, pokud tedy bude stále vyhrávat, bych se mohl znovu utkat s Leonem. Došlo by na náš čtvrtý zápas,“ nechal se slyšet bývalý šampion a vládce P4P žebříčku Kamaru Usman, že má velký zájem o souboj s Chimaevem, který by mu mohl vysloužit novou šanci na souboj s rivalem Edwardsem, který ho ze tří zápasů dvakrát porazil a sebral mu tak trůn, na kterém dominantně seděl doslova dlouhé roky.

„Stále mám pocit, že to s Leonem není definitivní,“ řekl Usman pro ESPN. „Zbytek světa to tak také stále cítí, ale jemu rozhodně patří uznání. Právě teď má ten pás a my to musíme respektovat. Chci to však jednou pro vždy uzavřít.

Potřebuji, aby mi ukázal, že je lepší než já a to od začátku do konce. Možná je to jenom moje sobectví, že to potřebuju cítit. Pokud mi to nedokážeš ukázat, nejsi lepší než já. To prostě nemůžu přijmout.

Myslím, že Leon musí rozhodně dál obhajovat ten pás a já sám jsem v této divizi světová jednička. Leon bude bojovat s Covingtonem a na mě tam tedy zbývá Chimaev. Já vs Chimaev prostě dává smysl.“
 

V souvislosti s Chimaevem se mluví i o souboji s Costou, ale má to háček

Zápasník střední váhy UFC Paulo Costa nechce čekat až do října, aby se utkal s Khamzatem Chimaevem. Pokud tedy tento souboj příjme, tak pouze pod podmínkou, že mu UFC zaplatí za „čekání“. Costa nezápasil od loňského vítězství na body nad Lukem Rockholdem na turnaji UFC 278. Nedávno pak vyzval k zápasu Jana Blachowicze, ale obě strany se na případném souboji nedohodly. 

Chimaev, který slaví ramadán, se pravděpodobně pro svůj příští zápas přesune do střední váhy a na souboj si počká do října. Costa byl spojován právě se zápasem s Khamzatem Chimaevem na říjnovém turnaj UFC v Abú Dhabí. Costovi prý nevadí, že by si na prestižní zápas musel počkat až do října, ale má jednu podmínku. 
Paulo Costa chce od UFC finanční kompenzaci za dlouhé čekání na Khamzata. Během nedávného rozhovoru v pořadu The MMA Hour Costa prozradil, že požaduje kompenzaci, pokud mu UFC až do října nenabídne žádný zápas. 

„Říjen je tak daleko,“ řekl Costa. „Proto jsem byl rád, že mě UFC požádala, abych se utkal s Janem Blachowiczem v polo-těžké váze… Nemá to vliv na mou váhovou kategorii… Myslím, že k tomu zápasu s Khamzatem dojde, ale ještě jsem neuzavřel smlouvu. Pokud nechtějí, abych zatím zápasil, musím za to dostat finanční kompenzaci.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *