Zase změna? Jak to nakonec dopadlo s luxusními rukavicemi?

Vémola Marpo
V souvislosti s hlavním zápasem turnaje OKTAGON UDG, kterým byl duel Vémola vs Marpo, se hodně řešily i rukavice, ve kterých borci boxovali. Marpo totiž trval na luxusních rukavicích značky Grant, které však Vémola odmítl platit. Zároveň vyloučil to, že bude Marpo boxovat ve vymlácených rukavicích, takže to nakonec dopadlo tak, že se kupovalo hned několik párů. Marpo tak už před soubojem upozorňoval, že je od Terminátora bude chtít zpátky. Na tiskové konferenci však následně zaznělo, že je jedno, kdo rukavice kupoval, ale že jedna z páru by vždy měla být promotéra. Tím by Marpo přeci jen o část nakoupených rukavic přišel. Jak to nakonec dopadlo?
Opilí Cerrone a Bilzerian nechutně obtěžovali matku Anthonyho Smitha?

Začátek příběhu

“On je objednal mně a že on půjde v těch starých. Objednal mi stejné, jako má on, ale on má ty staré vymlácené už. Mu říkám, že je blázen. OKTAGON is my home! Oni zkouší a vymýšlí. Oni jsou úplně zoufalí. Mně na rukavicích nezáleží. Mně je úplně jedno, v čem mu rozbiju hubu. Já se znám s jeho manažerem a oni chtějí bezpečnější rukavice. Já s tím souhlasím, maximálně jim vyjdu vstříc, ale když budeme mít stejné rukavice a ne, že on půjde ve vymlácených. Mně je to jinak úplně u prdele,” líčí Vémola v rámci dokumentu Na Dohled. V této fázi ještě není přesně jasné, o co mezi oběma borci jde, ale Marpo vše záhy vysvětlí.

“Já jsem si koupil Granty, což jsou rukavice, které stojí 25 000 Kč. To jsou nejprofesionálnější rukavice, co jsou. V těch boxuje Mayweather. Nikdo si nekoupí rukavice za 25 tisíc, ale já jsem si chtěl udělat radost, že si koupím ty nejlepší rukavice na box, které jsou. Pořád mi je nějak nechtěli schválit, což nechápu proč. Dostali jsme takové bambule podivné, což mi přijde divné.
Karlos řekl, že chce, aby to bylo fér, že musí mít také Granty, ale že si je nezaplatí. Že to je můj problém, takže já jsem teď musel objednávat dvoje další Granty, které musím zaplatit za 50 tisíc nebo za kolik, abychom měli stejné rukavic. On řekl, že to platit nebude, což chápu,” vysvětlil Marpo zajímavé jednání.

Překvapivý zvrat

Na po-turnajové tiskové konferenci se tedy nabízela otázka, zda Marpo od Vémoly rukavice získal, “Karlos, já potřebuju, abys mi vrátil ještě ty tréninkové.”

V ten moment se však chopil slova promotér Ondřej Novotný a nabídl poměrně nečekaný zvrat, “Já do toho vstoupím. Rukavice, byť je koupí kdokoliv, tak jsou promotéra, protože je to ve smlouvě, což oni nečtou samozřejmě. Je to náš artefakt ze zápasu. Samozřejmě jednu si může každý nechat, nebo jak se domluví, ale jedna od každého je naše. Dáváme to i do smluv, ale oni to nečtou, což není můj problém.” Rukavice tak putují do OKTAGON sbírky artefaktů, se kterou má samozřejmě organizace vlastní plány. 
 

Jaký je finální stav?

Zdálo se tedy, že Marpo o část rukavic přeci jen přijde, ale nakonec to vypadá tak, že má všechny. “Řešil to manažer a máme všechny troje,” nechal se totiž slyšet Marpův kamarád Iron Kap v rámci otázek a odpovědí na IG. Honza Novák, který se zúčastňuje OKTAGON turnajů jako součást Reinders týmu, v posledním Breakdownu mluvil o tom, že podobně si bojovníci nemohou nechávat rukavice po MMA zápasech a že když to udělají, tak musí zaplatit pokutu. Není tedy jasné, zda se Marpův tým s OKTAGONem přímo domluvil na vrácení a nebo jestli proběhlo zaplacení nějaké drobné pokuty. To se ještě pokusíme zjistit…

Úvodní foto via OKTAGON MMA


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *