Zapomenuté Bitvy #3 – Dominick Reyes vs Jeremy Kimball

Dominick Reyes Jeremy Kimball

Vítejte u dalšího pokračování série Zapomenuté Bitvy, kde se zaměřuji na zajímavé matchupy mezi bojovníky, o nichž netušíte, že se kdy utkali. Tuto sobotu se po delší pauze vrací do boje Dominick “The Devastator“ Reyes. Ten se do povědomí domácího obecenstva pochopitelně dostal díky utkání s Jiřím Procházkou, nicméně už předtím dlouhodobě předváděl skvělé výkony a dnes rozeberu jeden z nich.

Promotér Novotný otevřeně vysvětluje, proč se Kincl do Vémoly více nepustil

Jeremy Kimball je dnes už stálicí organizace OKTAGON MMA, do kterého odešel ihned po konci působení v UFC. V tomto článku se zaměřím na předposlední UFC utkání Jeremyho Kimballa na legendárním turnaji UFC 218: Holloway vs Aldo 2.

Turnaj se odehrál 3.12.2017 v Detroitu.

Zajímavostí je, že main event. musela organizace měnit na poslední chvíli. Max Holloway měl původně obhajovat čerstvě získaný titul proti Frankiemu Edgarovi. Ten však odstoupil a povolán byl José Aldo. Z této karty doporučuji zejména zápasy Yancy Medeiros vs Alex Oliveira a Eddie Alvarez vs Justin Gaethje. První jmenovaný je jedním z nejlepších a zároveň nejpřehlíženějších utkání všech dob. Velkou zásluhu na tom má druhý zmíněný zápas, jež zastínil válku z prelims.

Aldo byl tou dobou už v přípravě, měl totiž vypsanou odvetu s Ricardem Lamasem. Když UFC Alda povolalo proti Hollowayovi a Lamas zůstal bez soupeře, byl mu nabídnut tehdy ještě neznámý Josh Emmett. Lamas bez váhání přijal a Emmett tak získal možnost připsat si hned v prvním kole jeden z největších highlightů kariéry #NekopejteToSamotný.

Pojďme ale k samotnému zápasu:

Zápas byl nevyrovnaný, co se týče kurzů, i rozměrů. Kimball (15-6) začínal na kurzu 3,80 a Reyes (7-0) na 1,20. Později se kurzy v Evropě posunuly na 4,80 a 1,16. Toto byl první Reyesův zápas na Pay Per View (číslovaném UFC turnaji).

 

Je znát, že během UFC štace byla Kimballova životospráva o něco lepší.

V úvodu utkání se Reyes snaží nastolit boj na co nejdelší vzdálenost a začíná zadním teepem. Kimball stihne zachytit, ovšem Reyes ví, jak si počínat a odkopnutím dokáže chodidlo vyklínit.

Grizzly dobře ví, že musí zkracovat vzdálenost a zabránit tak rozkopávání z dálky. Zaskočí Reyese zběsilým startem a přesouvá boj na pletivo.

Joe Rogan zmiňuje, že trenérem Reyese je Joe Stevenson, známý expert přes gilotiny. Reyes na tuto techniku rychle doplatí a Kimball dokončuje takedown.

Letecký den a kontrola zad v podání Kimballa.

Tenhle typ zaháčkování nohy se z nějakého důvodu nazývá grapevine (vinná réva).

Reyes se protočí čelem a získává důležitý underhook, nyní přijde jedna ze zajímavých a (doufám) obohacujících technik.

 

Reyes zkuší pozici přetočit nejprve trupem, neúspěšně. Trenér na něj zakřičí, ať se odrazí od pletiva. Nenápadný, leč efektivní trik.

Na nic nečeká a okamžitě dotahuje takedown se změnou směru. Přechodem guardu utečete z 99% tradičních (!!) submisí. Kimuru, armbar, i gilotinu musí při přechodu nohou soupeř na zádech pustit, jinak se sám vystavuje riziku submisí.

Při kontrole side control Reyes znovu využívá pletivo. Umocňuje tlak a zajišťuje si stabilitu na místě.

Kimball hezky utíká boky a vylepšuje na full guard…

…ze kterého ale Reyes trefuje přesné údery a zvedá se.

Kimball se nestihne zvednout a Reyes přebírá back mount.

Zavírá body triangle. Zamyká ho na horní straně, aby neriskoval přimáčknutí kotníku.

Několik kreativních technik ke ground and pound.

A ukončení via rear-naked choke.

8-0, 7 finišů v prvním kole.

A jak vidíte návrat Dominicka Reyese vy? Řekl už poslední slovo jakožto titulový vyzyvatel?
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *