Zákeřný záměr? Vémola má zajímavou teorii kolem váhy hříšníka Matavaa

Vémola Matavao

Když vedení organizace OKTAGON MMA zvažovalo, s kým by se mohl Karlos Vémola utkat před odvetou s Patrikem Kinclem, aby měl šanci si po vážných zdravotních problémech otestovat svou formu, tak padla volba na Ala Matavaa. Ten měl totiž hned několikrát problémy se shozením do střední váhy, takže měl být ideálním kandidátem na duel v domluvené váze do 89 Kg. To však nikdo netušil, že Matavao bude mít problém i s tímto limitem. Nakonec totiž navážil neuvěřitelných 95 Kg, takže by se nevešel ani do limitu polo-těžké váhy. Podle Vémoly je to jasný záměr.

Finální příprava? Fanoušek se pochlubil nečekaným nočním setkáním s Matavaem

„Že se na tu váhu vysral. Rozhodně má z čeho shazovat. Nic jiného mě při pohledu na něj nenapadlo, jen to, že se na váhu vykašlal a já ho za to budu muset potrestat,“ reagoval Vémola pro iSport.cz na otázku, co ho napadlo, když se s Matavaem potkal na veřejném vážení, kde proběhl i první staredown.

„Myslím, že to byl z jeho strany záměr. On hraje vabank. Nemá co ztratit. A největší šanci na výhru má, když přijde do zápasu odpočatej a co nejtěžší. Protože já všechny soupeře porážím silou a je vidět, že on se na to zaměřil. Takhle velkého jsem ho v zápase ještě neviděl. Uvidíme, jak moc se mu to vyplatí. Já na rozdíl od něj budu fyzicky připravený do druhého případně třetího kola. Tak uvidíme, jak dlouho mu bude síla stačit,“ myslí si Vémola, že Matavao obětoval část výplaty a vlnu kritiky, která se na něj snesla, aby si získal zápasovou výhodu. Pokud má totiž Matavao nějakou šanci na úspěch, tak je to na začátku zápasu, kdy by musel ubránit takedown a sám tvrdě trefit. To se však zatím v podstatě podařilo jen Véghovi.

„Ne, nic takového ve smlouvě nemá. Kdyby náhodou vyhrál, tak je to dohodnutá váha a pro Karlose by to byl obrovský šok. Ale musel by se s tím nějak poprat,“ doplnil pak promotér Ondřej Novotný, že i kdyby Matavao vyhrál, tak by nejspíš odveta nebyla na stole.
 

Proč Matavao vlastně zápas bral?

Když jsem na to jméno narazil, tak jsem upřímně nevěděl, kdo to je. Když jsem si ho ovšem vyhledal, tak už mi byl docela povědomý. MMA/UFC totiž sleduji odjakživa. Když už mi byl nabídnut, tak jsem v tom viděl příležitost, které jsem využil. Všechno, co mi přijde do cesty, je příležitost být lepší a posunout se v žebříčku. Dostat se do kondice a formy. Mít vítězství nad Karlosem Vémolou, to pro mě bude velký krok.

Bude to skvělá příležitost, protože moc dobře vím, že ten zápas můžu vyhrát. V Česku je to sice velká hvězda, ale to pro mě nic neznamená. Nezáleží na tom, kdo stojí přede mnou. Je to jen další člověk,“ rozpovídal se Matavao v rozhovoru s Dylanem Bowkerem.

Zdá se tedy, že Matavao před tím, než mu byl souboj nabídnut, vlastně ani nevěděl, kdo to Karlos Vémola je a jak významnou postavou domácí scény je. Nyní to však ví a právě v tom vidí šanci pro sebe. V případě výhry by totiž jeho popularita vystřelila do nebes.

Dle kurzů však v podstatě žádnou šanci na výhru nemá. Aktuálně je na něj kurz 9,93 s tím, že původně byl dokonce 11. Všichni však dobře víme, jak nevyzpytatelné MMA je, takže by se rozhodně nikdo nemohl divit, kdyby došlo na překvapení. Je to však hodně nepravděpodobné.
15.4. Liberec – OKTAGON 41: Startovka

Magard vs Lopez

Vémola vs Matavao

Montagnac vs Strzelczyk

Mikulášek vs Viszlay

Palasz vs Todev

Škvor vs Vinni 

Hosseinpour vs Malach 

Fošum vs Hajdarpašič 

Gabal vs Nafuka

Raška vs Cordero

Mané vs Bolcner

29.4. Bratislava – OKTAGON 42: Prozatímní Startovka

Sanikidze vs Keita 

Čepo vs Taburceanu

Mazuch vs ?

Paulus vs Samsonidze

Kohout vs Ryšavý

Magnor vs Kotalík 2

Kimball vs Wolf

Stuart vs Winter

Holota vs Etebar

Bartl vs Topuz

Dalisda vs Pádua

Lewis vs Schober


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *