Zajímavá výzva! Kaik Brito už ví, s kým bude válčit o UFC smlouvu

Brito

Na konci minulého roku jsme byli svědky velkého střídání stráží. Dlouholetý šampion David Kozma totiž nestačil na šikovného Brazilce Kaika Brita, který předvedl dominantní výkon a nakonec se stal teprve druhým šampionem OKTAGON welterweight divize. Následně měl být součástí milionového projektu Tipsport Gamechanger, ale účast si nakonec rozmyslel a dobře věděl proč. Nedávno totiž dostal nabídku zabojovat o UFC smlouvu. Kdy a hlavně s kým bude o vstupenku do ligy mistrů bojovat?

Na jaký „balík“ si přišel Diego Kotlár za 30 sekund boje s Bendou?

Sám Kaik před časem informoval, že půjde znovu do boje na konci srpna, což se ukázalo jako pravda. Boj o UFC smlouvu ho totiž čeká 22.8., tedy ve třetím týdnu reality show Contender Series, která je postavená na tom, že bojovníci a bojovnice přímo před zraky UFC prezidenta Dany White a jeho matchmakerů bojují o vstupenku do nejprestižnější MMA organizace na světě.

Datum tedy známe! A co soupeř? Kaika rozhodně nečeká nic snadného. Podle zahraničních médií je totiž jeho oponentem Velšan Oban Elliott, který má celkovou bilanci 8-2. Oban celou svou kariéru strávil ve známé organizaci Cage Warriors, kde zaznamenal hned 5 výher před limitem. Sám Elliott byl však hned dvakrát sám ukončen via TKO, což je možná pro Kaika dobrá zpráva, protože dobře víme, jak rychlý a tvrdý Brito je. Kozma, Bryczek, Kalašnik, Boráros a další by o tom mohli vyprávět své.

Elliott má sice na Sherdog profilu zapsaný zápas, který by se měl odehrát na začátku července, ale na ten už asi nedojde, protože by tím Oban riskoval prohru a nebo zranění, které by mělo fatální vliv na boj o UFC smlouvu.

Uvidíme tedy, jak se Kaikovi bude dařit. UFC je jeho velkým snem, tak doufejme, že se mu na konci srpna splní.

Promotér Ondřej Novotný o Britovu odchodu

„Brito v tuto chvíli podepsal Dana White´s Contender Series. Brito je v tomto ohledu výjimka, kterou jsem tam nechal, protože on je prostě jako malé dítě. I jeho manažeři ho přesvědčovali, ale když jsme podepisovali smlouvu, tak vždycky říkal, že na vše sere, ale že tam chce nechat Contender a UFC. Já jsem mu říkal, že to tam nechám v moment, kdy nebude šampion. On že ne, že i když bude šampion, tak tam chce.

Vysvětloval jsem mu, že bude mít lepší peníze jako šampion, než když půjde do UFC a ještě přes Contender, kde dostane 5 000 dolarů. Stále přemlouval, ale takovým tím sympatickým stylem. Nakonec mu řekneš, že jo, když je to všechno, na čem mu v hlavě stojí svět. Takže jsme to tak udělali. Brito nyní bude mít svůj výstřel. Vlastně mu přeji, aby mu to vyšlo, protože to tak má postavené a je fajn, když se plní klukovské sny. Jestli je to jeho sen, tak ať se mu splní,“ vysvětlil promotér Ondřej Novotný ve svém vysílání, že Brito, i jako šampion, měl ve smlouvě výstupní klauzuli, kterou nyní využil, aby se pokusil probojovat do ligy mistrů, které má jistě hodně co nabídnout.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *